Potvrzeno: Honor 50 bude mít služby Googlu. A je stále velmi podobný jednomu telefonu od Huawei…

0
honor50
Honor 50
-
Zdroj: Honor

Honor 50 bude mít svou evropskou premiéru 26. října. Stane se prvním smartphonem, který Honor po dlouhé době opět nabídne se službami Googlu. Naposledy tu takové modely (Honor 20 Pro a Honor 9X) prodával před dvěma lety. Honor 50 Pro ani 50 SE u nás zřejmě nebudou.

Honor 50 měl spolu s modelem 50 Pro premiéru v Číně již v červnu a s velkým úspěchem. Vyšší model Pro se k nám ale zřejmě nepodívá. Honor 50 je spíše tenčí a lehčí smartphone se 120Hz OLED displejem o úhlopříčce 6,57″ a Snapdragonem 778G. Honor se tak od Kirinů odklonil ke Qualcommu. Cena je zatím neznámá, ale odhaduje se na 12 990 Kč za konfiguraci 6+128 GB.

Kromě modelu Pro se u nás nebude prodávat ani nejlevnější z trojice nazvaný 50 SE. Ten je méně výkonný, s větším tělem, IPS displejem a pohání jej MediaTek. Kromě nižší ceny by tak náročné zájemce tolik neoslovil. Absence Honoru 50 Pro také nemusí nikoho mrzet, neboť se liší jen větším displejem (a s tím spojeným trochu vyšším rozlišením), jinak jsou rozdíly minimální.

Honor je samostatnou značkou již asi rok a oddělit vývoj také nějakou dobu trvá. Podle všech posledních vyjádření společností Huawei i Honor již nemají nic společného. Přesto si nelze nevšimnou výrazné podobny Honoru 50 a Huawei Nova 9, stejně jako jejich verzí Pro. Při srovnání parametrů se liší snad jen hlavním fotoaparátem a službami Google, místo kterých Huawei nabízí HMS. Rozdílná bude pak ještě cena či barevné varianty.

zdroj: GSMarena

Potvrzeno: Honor 50 bude mít služby Googlu. A je stále velmi podobný jednomu telefonu od Huawei…
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů