Potvrzeno: Procesory Ivy Bridge podporují patici LGA 1155

0

Zatímco je Intel zaneprázdněn další generací platformy Atom, unikly další informace o procesorech Ivy Bridge. Jejich uvedení je naplánováno na první kvartál roku 2012. Půjdou osadit do patice LGA 1155 a budou kompatibilní přinejmenším s některými čipsety šesté série, avšak po nutném upgradu BIOSu. Speciálně pro procesory Ivy Bridge jsou určené základní desky s čipovou sadou sedmé série s kódovým označením Panther Point.

Procesory Ivy Bridge budou vyráběny 22nm procesem. Měly by disponovat 16 PCIe linkami, technologií Turbo 2.0 (v závislosti na modelu) a dvoukanálovým integrovaným řadičem pamětí DDR3. Nové grafické jádro již bude podporovat DirectX 11 a větší důraz bude kladen také na AVX akceleraci. TDP procesorů z rodiny Ivy Bridge se bude pohybovat mezi 35 a 95 W.

Čipsety sedmé série budou podporovat USB 3.0. Bohužel co se PCIe linek týče, nedošlo ke změně a stále zůstala jedna PCIe x16, kterou lze rozdělit na dvě PCIe x8.Pro uživatele toužící po výkonu jsou připraveny procesory Sandy Bridge –E, které se na trhu objeví ve čtvrtém kvartálu letošního roku, jež podle dosavadních zpráv podporují dvě linky PCIe x16. Teoreticky tedy až čtyři linky PCIe x8.

Zdroj: DonanimHaber

Ohodnoťte tento článek!