Potvrzeno: Sony Ericsson bude už jen Sony

0

Před třemi týdny se začalo spekulovat o tom, že Sony vykoupí podíl Ericssonu, který má ve společném podniku na výrobu mobilů. Dnes Ericsson zprávu opravdu potvrdil. Sony za 50% podíl zaplatí 1,05 miliardy eur v hotovosti.

Správní rady se dohodly, obchod by měl být dokončen do ledna 2012, pokud nebudou mít regulační úřady s akvizicí žádný problém.

Zatím ještě není potvrzeno, jestli značka Sony Ericsson opravdu zanikne. Dávalo by to smysl. Ericsson k tomu uvádí nejednoznačné: „Sony Ericsson to become a wholly-owned subsidiary of Sony and integrated into Sony’s broad platform of network-connected consumer electronics products.“ Značka se tedy stane součástí spotřebitelských produktů Sony. Lidé jsou na tu značku zvyklí. Otázkou je, co bylo v kupní smlouvě a jak moc je Sony „ješitné“.

Sony Ericssonn T68i
Sony Ericssonn T68i, první telefon společné značky, byl lehce upraveným klonem Ericssonu T68m, zdroj: GSMArena

Sony má navíc získat pět nezbytných (essential) patentových rodin a další patenty si budou firmy navzájem cross-licencovat. O které patenty jde konkrétně, není jasné. Ericsson ale stál u zrodu bezdrátových sítí, takže lze očekávat, že budou z tohoto oboru (hlavně 3G a LTE).

Ericsson se nadále bude věnovat sítím a rozvoji infrastruktury a do spotřebitelské oblasti nebude zasahovat.

Zdroj: Ericsson

Ohodnoťte tento článek!