Potvrzeno: Z BlackBerry už zbyl jen software a služby. Hardware bude sdílet s Alcatelem

1

Slavná kanadská společnost včera potvrdila, že už se bude starat jen o software a služby. Zároveň podepsala exkluzivní smlouvu s čínským TCL, který teď bude řešit návrh, výrobu, prodej a servis telefonů s licencí BlackBerry. O žádné velké překvapení nejde, schylovalo se k tomu několik měsíců.

BlackBerry Dtek50 vyrobil TCL (Alcatel)

Ostružina v září potvrdila, že končí s vlastním hardwarem. Ještě předtím uvolnila svůj klíčový produkt Hub+ pro všechny telefony s Androidem. Teď se chce soustředit na úpravu zabezpečení pro Android a vývoji nástrojů pro firemní komunikaci. Kromě toho má zájem zabezpečovat IoT produkty a vyvíjet palubní systém pro auta. Její QNX už najdeme v 60 milionech vozů, nově firma rozšířila spolupráci s Fordem.

 

TCL dnes vyrábí televizory značky Thomson a mobily Alcatel. A právě poslední dva telefony BlackBerry pocházejí z dílny TCL. Dtek50 je klonem Idolu 4, Dtek60 zase Idolu 4S. Alcatelu v nabídce chybí model s hardwarovou QWERTY klávesnicí, šéf BlackBerry John Chen však v listopadu pro Bloomberg řekl, že ještě jedna ostružina s klávesnicí vznikne. Půjde snad o nástupce ne moc úspěšného Privu?

Zdroj: BlackBerry

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář