Pouhých 12 % vývojářů zodpovídá za 61 % aplikací ve Windows Store

0

Již jsme upozorňovali na to, že ačkoli se čísla postupně zvedají, ve Windows Store přibývá množství nepoužitelných aplikací. Otravný spam zaplavil některé kategorie, proto nemůžeme brát počty aplikací úplně vážně. Před pár dny digitální obchod překročil hranici pětadvaceti tisíc kousků. Snad v žádné zemi ale nelze používat všechny. Přinejmenším v Česku již nějakou dobu platí, že si tu užijeme zhruba polovinu z celkového počtu aplikací, viz poslední přepočítání.

Tip: Windows Store drtí Mac App Store jak v počtu aplikací, tak v počtu stažení

Teď vyšlo najevo, že 12 % ze všech vývojářů vytvořilo celých 61 % aplikací. Za zhruba dvěma třetinami obsahu stojí pouhá hrstka vývojářů. Zajímavá čísla poukazují na problém se spamem a duplicitními položkami. Ani celkový počet u nás reálně dostupných aplikací tudíž nelze brát vážně. Kdybychom na náš stát aplikovali celosvětovou statistiku a odečetli dvě třetiny, vyjde nám, že v Česku lze používat pouze asi tři až čtyři tisíce programů. (Celkem jsme jich naposledy napočítali kolem 10 000.)

 

Zbytek nelze považovat za použitelný. Jakkoli se tedy mohou zvyšující se počty aplikací ve Windows Store navenek tvářit optimisticky, realita je někde jinde. Neznamená to nicméně, že bychom v katalogu nenašli dobré a použitelné kousky. Jistě, chybí nám zde Facebook nebo oficiální klient pro Twitter, alespoň si zahrajeme Angry Birds nebo zatweetujeme prostřednictvím neoficiálního klienta. Ovšem v některých případech si na pořízení aplikace připravte dost peněz.

Aktuálně produkuje více než jeden prográmek asi 800 vývojářů z celého světa. Někteří mohou být jen aktivní a mají tři čtyři aplikace, jiní nás ale zasypávají nekvalitním a rychle spíchnutým obsahem.

Snímky ze serveru WinAppUpdate.com, které si dovolíme vypůjčit, viz níže, ukazují, jak někteří uvažují. Vytvoří jednoduchoučkou aplikaci a pak jen mění její název, byť jde prakticky o jeden a ten samý kousek. Za níže uvedené zodpovídá vývojář s přezdívkou LunaPlena. V uplynulých čtrnácti dnech do Windows Store nahrál 118 aplikací. Až na pár výjimek jde v podstatě o ten stejný program, jen má pokaždé jiný název. Vývojář doufá, že se aspoň jeden z nich uchytí. Z pohledu uživatele by ale bylo nejlepší, kdyby byl takový producent vyloučen.

 

 

Zdroj: Windows 8 Beta | Winsyde | WinAppUpdate.com

Ohodnoťte tento článek!