Pouzdra Belkin, která ochrání iPhone 5 před poškrábáním (fotogalerie)

0

Od prvních recenzí iPhonu 5 se objevují stížnosti na časté oděrky po obvodu telefonu u černé verze. Apple bohužel zvolil nástřik a tak trochu zapomněl na lak, který by barvu lépe zafixoval a zpevnil. Bohužel, i na námi používaných kusech se oděrky začaly objevovat poměrně brzy po nákupu. Telefon ani nemusíte nosit v kapse s klíči, stačí nešetrné položení na stůl a barva z hran telefonu jde dolů.

I když to mnoho jablečných uživatelů považuje málem za rouhání, snadnou cestou jak předejít zbytečným oděrkám na telefonu, je nákup ochranného krytu. Bohatě poslouží gumový „bumper“, jenž zakryje nejnáchylnější hrany. Belkin jako jeden z prvních výrobců přišel na trh s velkým množstvím příslušenství pro nejnovější iPhone. Kromě nedávno zmiňovaného stojánku a nabíječky do auta je to i několik pouzder. Do redakce nám jich dorazilo celkem šest, a tak jsme je pro vás vyzkoušeli. Dvě z nich nejsou klasická ohranná pouzdra, ale sportovní pomůcka, která umožní připevnit telefon na paži při běhu. Ostatně v pondělí jste si mohli přečíst minirecenzi sportovního pouzdra Belkin pro Samsung Galaxy S III (které dobře pasuje i na HTC One X).

Pouzdra Belkin pro iPhone
Pouzdra Belkin pro iPhone

Protože se toho na pouzdrech moc otestovat nedá, víc než sáhodlouhou recenzi jsme zvolili větší množství fotek, které často řeknou více. Více, než kdy jindy zde rozhoduje především vzhled.

Belkin Shield Matte (290 Kč)

Pouzdro klasické konstrukce, kterých na trhu najdete nepřeberné množství. Díky matnému povrchu se nebude zbytečně upatlávat a poslouží jako základní ochrana proti nechtěnému odření. Díky přesahujícím okrajům nad displej při nechtěném pádu alespoň trochu ochrání i ten.

Belkin Shield Matte
Belkin Shield Matte
Belkin Shield Matte
Belkin Shield Matte

Belkin Shield Matte Belkin Shield Matte Belkin Shield Matte Belkin Shield Matte Belkin Shield Matte

Belkin Grip Sheer (290 Kč)

Poloprůhledné pouzdro se o ochranu postará o něco lépe. Kromě hran telefonu totiž ochrání i jeho tlačítka. Regulace hlasitosti a tlačítko pro vypnutí či zapnutí displeje jsou skrytá úplně, naopak vypnutí zvuků a spodní konektory s reproduktory jsou odhalené. Protože je však kryt dostatečně tlustý, nikdy nedojde k pádu přímo na tato místa. Pouzdro navíc chrání i záda telefonu. Ta jsou taktéž tvořena poloprůhledným plastem a alespoň trochu přes něj uvidíte na nakousnuté jablko.

Belkin Grip Sheer
Belkin Grip Sheer
Belkin Grip Sheer
Belkin Grip Sheer

Belkin Grip Sheer Belkin Grip Sheer Belkin Grip Sheer Belkin Grip Sheer Belkin Grip Sheer

Belkin View Case (599 Kč)

Pokud vám jde především o ochranu hran při nechtěných pádech, View Case bude dobrou volbou. Rámeček totiž není vyroben z obyčejného platu, ale tvrzení gumy a náraz tak ztlumí o mnoho lépe. Záda jsou tentokrát pouze z průhledného, opravdu tenkého plastu – spíše fólie. Stejně jako předchozí Grip Sheer, i tento model má kryty na tlačítka.

Belkin View Case
Belkin View Case
Belkin View Case
Belkin View Case

Belkin View Case Belkin View Case Belkin View Case Belkin View Case 

Belkin Snap Folio (599 Kč)

Mnohem méně tradiční pouzdro, do kterého ukryjete celý telefon. Základní konstrukce je tvořena běžným plastovým rámečkem, záda i předek chránící displej jsou z umělé kůže. Pouzdro se zajišťuje pomocí klasického druku.

Belkin Snadp Folio
Belkin Snap Folio
Belkin Snadp Folio
Belkin Snap Folio

Belkin Snadp Folio Belkin Snadp Folio Belkin Snadp Folio Belkin Snadp Folio Belkin Snadp Folio 

Belkin Easy-Fit Armband (599 Kč)

První a také levnější z obou pouzder je velmi podobné tomu pro Galaxy S III z pondělní recenze. Pás na utáhnutí je vybavený suchým zipem a pouzdro pro telefon není z vrchní strany nijak uzavřeno. Materiálem je neoprén a lykra a kromě nízké váhy a prodyšnosti se nemusíte bát ani případného zmoknutí.

Belkin Easy-Fit Armband
Belkin Easy-Fit Armband

 Belkin Easy-Fit ArmbandBelkin Easy-Fit Armband Belkin Easy-Fit Armband Belkin Grip Sheer

Belkin Pro-Fit Armband (749 Kč)

Od předchozího pouzdra se dražší model liší především stylem zapínání popruhu. Ten je vybaven klipsnou, která umožní jednorázové nastavení velikosti, a při dalším použití již zacvaknete plastový mechanismus. Nasazován pouzdra je tak rozhodně rychlejší a pohodlnější. Jednou rukou to totiž ne vždy jde úplně snadno. Obě pouzdra jsou vybavena na spodní straně otvorem pro připojení sluchátek, Pro-Fit má navíc z horní strany ještě ouško, které je možné zasunout pod telefon a ochránit jej tak i z horní strany. Případné malé zmoknutí by měl ohonče přežít. U obou pouzder se telefon ovládá naprosto bez problémů, kapacitní displej si i se silnou fólií poradí.

Belkin Pro-Fit Armband
Belkin Pro-Fit Armband

Belkin Pro-Fit Armband Belkin Pro-Fit Armband Belkin Pro-Fit Armband

Ohodnoťte tento článek!