Použití značky „Nokia by Microsoft“ vypadá stále reálnější možností

0

Není to tak dávno, co kolega Lukáš Fiala psal o tom, že by si Microsoft mohl licencovat značku Nokia pro smartphony. Natrvalo pro ně zakoupil pouze Lumii, jenže nikdo netuší, jestli by lidé zareagovali na telefony Microsoft Lumia. Prodeje smartphonů jistě aspoň částečně táhne věhlasná značka finského výrobce.

Tip: Microsoft zřejmě propustí až 10 % zaměstnanců. S Nokií má 25 000 lidí navíc

Pro Microsoft by mohlo být důležité aspoň během překlenovacího období razit na záda telefonů pět slavných písmen. Podle dřívějších informací se budeme nějaký čas setkávat se značením „Nokia by Microsoft“. Na informace z @evleaks je obvykle spolehnutí, což nově naznačuje také uniklý obrázek smartphonu.

 

Předpokládá se, že jde o Lumii 830. Render obsahuje jednak značku PureView, jednak slova Nokia by Microsoft. Záda telefonu připomínají Lumii 1020, jejíž chloubou byl fotoaparát. Tento má mít 13 Mpx a čočku Zeiss. Domnělou Lumii 830 si můžete prohlédnut rovněž na fotografii z reálného světa, která pochází z čínského zdroje. Že by se Microsoft s Nokií dohodl? Prozatím se zdá, že ano.

Zdroj: WindowsBlogItalia via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Toto by čistě teoreticky mohlo být zajímavé i pro plynulé přehrávání videa. Člověk by mohl mít zcela plynulý obraz ať už si pustí něco s 24 (24k/1001), 30 (30k/1001) nebo 25 snímky za vteřinu. A fungovalo by to i tehdy, když má video snímkovou frkevenci proměnnou (nejčastěji mix 24k/1001 a 30k/1001 snímků za vteřinu).

  2. Tak o tomhle se nedá říct, že je to elegantní řešení, ale mimo krabici to určitě je. Doufám, že někdo z AMD nebude chtít opisovat a při výběru monitorů (už tak dost těžkém) nepřibude další hledisko. To musí mít 3 paměťové čipy? Nene, jděte na to přes ovladače nebo cokoliv jiného.  Osobně u dalšího monitoru zvolím strategii brute force  – 60 až 120 fps a nebo se na to celé vykašlu, protože na single gpu jsem nikdy problémy nepociťoval – buď jsem vésync zapl nebo vypl a vše bylo ok když na to ta karta měla:))). Pravda, těch plynulých 25fps bych chtěl vidět, ale stejně by se to mělo řešit nějak víc z gruntu, globálněji, elegantněji…