Používáte Meebo? Hledejte alternativu, Google jej totiž pohřbí

0

Minulý týden koupil Google firmu Meebo, která stojí za stejnojmenným online IM klientem a dalšími webových službami. O víkendu bohužel přišlo to, co jsme čekali, ale nepřáli si to. Až na sociální lištu Meebo Bar všechny ostatní služby skončí k 11. červenci 2012.

Meebo.com

Týká se to oblíbeného Meebo Messengeru (odsud si můžete stáhnout historii chatů), funkce sdílení, widgetů Meebo Me i mobilních aplikací pro iOS, Android a Blackberry. Pokud už firmě nedůvěřujete, na meebo.com/support/deleteaccount si můžete smazat účet.

Většinu z vás asi bude mrzet především konec Messengeru, který jste používali jako univerzální spojení pro sítě ICQ, WLM, AIM, Jabber apod. Je otázkou, jestli Google tyto funkce začlení do svého Talku nebo Google+. Dle mého názoru spíš ne. Lidé od starých IM aplikací přecházejí k sociálním sítím a navíc Meebo Messenger porušoval hned několik podmínek k užití (zrovna u ICQ). Google by už musel řešit licence, a to pravděpodobně nebude.

 

Jestli tedy hledáte vhodnou náhradu za Meebo Messenger, zkuste imo.im. Podporuje hodně sítí, má webovou verzi i spoustu aplikací. Snad jej nepotká zatím podobný osud.

Zdroj: Meebo

Ohodnoťte tento článek!