Používáte Windows 7 RC? Připravte se na konec

0

Už jen necelý měsíc zbývá všem uživatelům Release Candidate verze Windows 7 k tomu, aby je jejich operační systém dohnal k šílenství. Od 1. března se totiž tato zkušební verze začne každé dvě hodiny automaticky vypínat. Na tuto skutečnost by vás mělo od 15. února začít upozorňovat také hlášení přímo v systému.

Pokud si i přes toto omezení Windows 7 RC ponecháte, budete jej moci legálně využívat až do 31. května tohoto roku. 1. června vyprší platnosti licenčního klíče a Windows 7 RC vás kromě pravidelného vypínání začnou obtěžovat i hlášeními o tom, že licence operačního systému již vypršela a vy jej tím pádem používáte nelegálně.

Windows 7 RC v následujících měsících

Od 15 února

  • V systémové oblasti se jednou denně objeví upozornění na to, že se blíží 1. březen, který bude pro vaše Windows znamenat velké změny. Jednodenní interval by se měl postupně zkracovat na čtyři resp. jednu hodinu

Od 1. března

  • Pravidelné upozorňování v systémové oblasti Windows pokračuje. Kromě toho se počítač automaticky každé dvě hodiny vypne. Při vypínání přitom nejsou ukládána žádná data, neuložená práce proto bude ztracena.

Od 1. června

  • Po startu Windows zobrazí jen černou plochu. Aktivační okno vás zároveň informuje o tom, že licenční klíč již není platný a používaná verze Windows není legální. Dvouhodinové vypínání počítače pokračuje dále.

Pokud se nechcete pravidelným hazardováním vystavovat nebezpečí ztráty dat, máte v podstatě dvě možnosti. Tou první je přechod na legální verzi Windows 7 (přehled edic, které jsou v Česku k dostání, najdete zde), nezapomínejte však, že z Windows 7 nelze upgradovat, při přechodu tudíž bude nutná čistá instalace systému. Druhou možností je návrat k operačnímu systému, který jste používali před instalací Windows 7 RC.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vopraudu???? To neni možný !!!! To je fakt katastrofa, konec světa se blíží… nebo já nevim co. Mě se ty torrenty vod začátku zdály nějaký podezřelý, ještě že mám účet na RS ;-))))