Používáte Windows 7 RTM? Podpora zanedlouho vyprší, nainstalujte si Service Pack

0

Nedávno jsme řešili, jak dlouho budou podporovány tablety s Windows 8 a Windows RT, případně jak dlouho bude Microsoft pečovat o samotná Windows RT. V některých otázkách jasno nemáme, zatímco v jiných ano. Dobře také víme, jak jsou na tom Sedmičky. Máme pro vás upozornění, které se týká podpory základní verze systému, tedy té bez Servisního balíčku. Její čas totiž vypršel, což v konkrétní řeči znamená, že údržbový tým se o Windows 7 přestane starat 9. dubna 2013.

Tip: Snadná integrace SP1 do instalačního média Windows 7

Microsoft nikdy nepodporuje své produkty až do konce stanoveného data podpory, pakliže vyjde jejich významná aktualizace jako Service Pack. Tento balíček firma považuje za aktualizaci platformy, na kterou jsou zákazníci nuceni přejít. (Naopak od nich není vyžadováno, aby kvůli podpoře museli přecházet na nejnovější generaci Windows.) Po vydání takové významné aktualizace je zahájen odpočet a po dvou letech podpora předchozí verze produktu končí. Od dubna byste tedy neměli Windows 7 používat bez Service Packu. Dosud byl nezvykle uvolněn pouze jeden a jak se zdá, druhý zřejmě nikdy nevyjde.

 

V případě Windows 8 dokonce nejspíš nepatříme ani jeden regulérní Servisní balíček. Microsoft nyní důležité balíčky s vylepšeními vypouští ven okamžitě. Oproti dřívějším časům, kdy jsme se těšili, co za nové funkce Service Pack přinese, jsme již v posledních letech doufat přestali. Microsoft z nich udělal to, čím by takové balíčky měly být. V současnosti již slouží pouze jako soubor dosud vydaných záplat, plus se k nim příležitostně nalepí nějaké technologické vylepšení.

Mimochodem, pamatujete, jak se počet vydaných balíčků snižoval? Pro Windows 2000 stihly vyjít čtyři, pro Windows XP tři, pro Windows Vista pouhé dva a Windows 7 snížila stav na jeden. Zůstanou Osmičky na kontě s nulou?

Jinak se s Windows 7 ještě počítá. Fáze hlavní technické podpory potrvá až do 13. ledna 2015. Následně budou pouze opravovány bezpečnostní problémy, a to až do 14. ledna 2020. Jestli si chcete užívat s posledními skutečnými desktopovými Windows, máte na to ještě skoro celou dekádu. Service Pack 1 pro Windows 7 stáhnete buď pomocí služby Windows Update, nebo rovnou z webu Microsoftu.

Zdroj: Springboard Series Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. OCZ jsme zde naposledy propírali…
    firma přepálila…
    Ten se zove…
    Sklízí plody, vyklubaly, sekunduje, ukuchtili, disk je krmí…

    Jímá mne hrůza, že bych se jednoho dne na ehw dočetl o „jablečných produktech“.