Powercolor a jeho duální Radeon HD 6870

0

Letošní Computex nebude probíhat zrovna v duchu kreací grafických karet všeho druhu. První na očích budou nové platformy procesorů a čipsetů, Bulldozer od AMD nebo Sandy Bridge-EN od Intelu. To dává zajímavou příležitost výrobcům grafických karet – pokud se blýsknou s nějakým zajímavým modelem, budou to TI výrobci grafik z Computexu 2011. Powercolor si to rozhodně nechce nechat ujít a vydává podivnou kartu se dvěma čipy Barts.


Nová karta je vlastně spojením dvou Radeonů HD 6870 na jeden plošňák. Každý z čipů nabízí 1120 stream procesorů a na 256b sběrnici 1 GB pamětí GDDR5. Takty se dají očekávat referenční, tedy 900 / 4200 MHz pro jádro a paměti efektivně. Na PCB najdeme dvě jádra pootočená o 45 ° a mezi nimi PLX můstek. Napájení zajišťují dva osmipiny PCIe, karta má být prý úspornější než CrossFireX dvou jednočipových Radeonů HD 6870, které má výkonově dorovnávat. Nechybí zde podpora pro CrossFireX tří nebo čtyř GPU.

Chlazení dosud neznáme, můžeme se ale domnívat, že půjde o dvouslotový chladič se dvěma-třemi ventilátory, vyfukující vzduch dovnitř i ven. Na zádi najdeme kromě polovičního výdechu dva porty DVI a potom zřejmě HDMI a dva mini-DisplayPorty.

Duální Radeon HD 6870 pochopitelně není oficiální kartou od AMD, ale Powercolor se jím rozhodně zviditelní. Karta zaútočí mezi vody jednočipového highendu, např. Radeonu HD 6970 a GeForce GTX 580.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!