Powercolor HD 5770 Evolution je venku

0

Radeon HD 5770 od Powercoloru ve verzi s přívlastkem Evolution na sebe strhl pozornost už na GCC 2010 v srpnu/augustu. Podobně jako MSI začal i Powercolor těžit z výhod čipu pro multi-GPU zapojení od Lucidu.


Jde o standardní Radeon HD 5770 1 GB se dvěma sloty, chladičem od Powercoloru a trojicí nejpopulárnějších (poslední dobou) výstupů. To důležité – na PCB karty najdeme čip Lucid Hydra 200, díky kterému bude možné společně s tímto Radeonem zapojit prakticky jakoukoli jinou moderní herní grafiku do multi-GPU zapojení. Tedy ano, když do své základní desky bez podpory SLI zapojíte tuto kartu a třeba GeForce GTX 580, karty budou spolupracovat.

MSI se svými dosti drahými deskami s Hydrou už tak nemá jedinou nabídku, Powercolor nabízí oblíbený Radeon s Hydrou a stačí vám jakákoli deska. V Rakousku je možné kartu najít za 3700 Kč / €150, což je sice poněkud více, než stojí obyčejné Radeony HD 5770, ale pokud chcete karty spojovat přes Hydru, která má velké ambice stát se nejlepším multi-GPU systémem vůbec, o moc levněji vás to nevyjde. Karta potěší zejména ty, kteří už dobrou desku bez Hydry mají.

Kartu můžete objednat zatím zde.

Ohodnoťte tento článek!