PowerPoint pro Windows podporuje spolupráci více lidí v reálném čase

0

Microsoft oznámil novinky v Office pro tento měsíc. Podotýkám, že se podobná oznámení neobejdou bez zmatků, protože máme různé nástroje Office pro různé platformy, včetně dvou různých edicí pro Windows (mobilní a desktopová). Pak existuje balík služeb Office 365 pro domácnosti a varianta pro podniky, přičemž je každá jiná. Do toho Microsoft testuje nové verze všech nástrojů v rámci programu Insider na dvou různých úrovních. Kdo si nepořídil předplatné Office 365, může si koupit samostatnou licenci Office 2016, přičemž tyto aplikace již ale nové funkce nezískávají.

Pojďme k novinkám. Do PowerPointu přichází podpora pro spolupráci s více lidmi na jedné prezentaci v reálném čase. Před rokem byla funkce uvedena v rámci Office 2016, podporoval ji však jen Word s tím, že postupně bude podpora spolupráce v reálném rozšířena na další nástroje. Této zajímavé, nicméně podle nás zatím ne zcela vyladěné funkci jsme věnovali samostatný článek. Nově funkci podporuje desktopový PowerPoint pro Windows dostupný v rámci Office 365.

Spolupráce v reálném čase se jako první objevila ve Wordu
Spolupráce v reálném čase se jako první objevila ve Wordu | Foto: Microsoft

Dlužno dodat, že ale zatím jen v rámci testovacího programu Office Insider. Běžní uživatelé a uživatelky funkci spatří později, déle než několik týdnů by ovšem testování trvat nemělo. Spolupráci lze mezitím běžně používat v PowerPointu Mobile pro Windows, jenž funkci získal už dřív.

Z dalších novinek můžeme uvést, že zatímco podporu pro přidávání příloh z cloudového úložiště podporoval Outlook na webu, nyní máte tuto možnost také v Outlooku pro Windows z balíku Office 365. Mobilní aplikace zobrazují notifikace o tom, že s vámi někdo sdílí dokument, případně že někdo upravil sdílený dokument. Funkci získaly Word, Excel a PowerPoint pro Android a pro mobilní Windows v rámci programu Office Insider.

Sdílené dokumenty snadno najdete a rychle otevřete
Sdílené dokumenty snadno najdete a rychle otevřete

Nástroje Word, Excel a PowerPoint pro Windows v desktopové variantě, dále verze pro macOS, Android a iOS dostaly do vínku sekci se sdílenými dokumenty. Snadno tak uvidíte, kdo s vámi co sdílí. V přehledu posledních otevřených položek se pro změnu objevily složky. Složky ale zatím vidí ten ti, kdo vlastní desktopové verze Wordu, Excelu a PowerPointu pro Windows v rámci Office 365 a jsou zapojeni do programu Office Insider.

Zdroj: Office Blogs

PowerPoint pro Windows podporuje spolupráci více lidí v reálném čase

Ohodnoťte tento článek!