PowerPoint usvědčil vraha v románu Crush

0

Pro spisovatele Alana Jacobsona je dle jeho vlastních slov moderní technologie nedílnou součástí života, což se projevuje i v jeho knižních dílech. 23 let od okamžiku, co přešel z Macu Plus na PC, pravidelně kupuje software Microsoftu a patří mezi fanoušky této společnosti.

Součástí příběhu nového kriminálního románu nazvaného CrushEN jsou i technologie Microsoftu, jako Windows Live, Microsoft Surface, Outlook a další. Klíčovou roli pak hraje PowerPoint dokument, v jehož metadatech nalezne zaměstnanec Microsoftu důležité informace k usvědčení sériového vraha.

Ačkoliv to může vypadat jako vlezlá placená reklama, autor ujišťuje, že se o nic takového nejedná. „Opravdu si vážím toho, co Microsoft dělá. Vytváří velmi složitý software, který je nesmírně snadné používat., komentuje.

Koneckonců, ne vše v díle pochází od Microsoftu. Kupříkladu namísto Windows Mobile používá detektiv zařízení BlackBerry.

Perličkou je, že zmíněný pomocník z Microsoftu, který nalezne usvědčující důkaz, je založen na opravdovém zaměstnanci redmondské společnosti, jemuž Jacobson tímto způsobem děkuje za technickou pomoc.

Zdroj: CNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „mnoho uživatelů nemusí instalaci jiných prohlížečů zvládnout“
  Čo si myslia, že ľudia sú úplne debilný??

  Keď by si nevedeli nainštalovať ani prehliadač tak kto by im inštaloval ďalší software? Veď aj malé decko si vie nainštalovať hru, tak prečo by ostatní užívatelia nemali zvládnuť inštaláciu prehliadača.
  A prečo by mal Microsoft do svojich vlastných produktov dávať konkurenčný software? To ako keby rozhodli, že Jojka má právo vysielať SuperStar, lebo Markíza im vtedy bere sledovanosť.
  Microsoft musel vydať na stránkach pre SW developerov dokumentáciu ako prispôsobiť SW na verziu Win7 pre EU.
  Komu z vás vadí v PC Internet Explorer alebo Windows Media Player??

 2. Myslím si, že většina uživatelů co používají pc jen v tom smyslu že ho zapnou a jdou na net následně vypnout nepřemýšlí jestli tam mají IE nebo Mozillu nebo operu nebo Chrome. Osobně preferuju Operu a první co udělám po instalaci tak si stáhnu Operu a IE prostě a jednoduše ignoruju. Když si EU myslí že uživatelé by nezvládli instalaci tak ať si klade otázku – „Myslíte, si že běžný uživatel při instalaci zvolí IE, mozillu, Operu nebo Chrome ?“ myslím si že odpovědí by bylo „Běžný uživatel nezná jiné pojmy než IE a tak automaticky klikne na IE nebo ještě hůř uživatel si klikne tam kam se mu bude chtít“. Když už se něco takového vymýšlí dal bych k Windowsům příručku prohlížečů nebo při instalaci bych dal něco jako tlačítko „Ukázka prohlížeče a jeho funkcí“. A udělal krátkou prezentaci předností prohlížeče… U opery např.. Rychlý přístup, Opera turbo. Uživatel by si zvolil, který prohlížeč se mu podle předností líbí a který by si chtěl zvolit.. I když někdo by mohl zase říct, že běžný uživatel se nebude dívat na videa při instalaci nebo si nebude číst příručku o prohlížečích…