Pozor na falešný OneNote nebo Media Player Classic. Windows Store zarůstá

0

Ajťák provozující blog McAkins Online si ve Windows Store povšiml několika aplikací, o nichž je dobré vědět čistě z důvodu, abyste se jim mohli bezpečně vyhnout. Jeho pozornost upoutal například poznámkovač OneNote. Aplikace nese plný název Microsoft OneNote a logo si půjčuje ze starší desktopové verze redmondského nástroje. V kolonce Publisher ale samozřejmě nenarazíte na název známé firmy.

Vzhledem k tomu, že aplikace do katalogu nelze přidávat volně, je opravdu podivné, že si Microsoft lépe nepohlídá, co všechno do obchodu pouští. Spam obecně umně zakrývá těch pár dobrých aplikací, co do Windows Store doputovaly. Pravý OneNote je rovněž k dispozici zdarma ve Windows Store, obsahuje však nové ploché logo.

Pohlídejte si kolonku Vydavatel, kde docela dobře poznáte, zda se nejedná o podvod. Nelegitimně již na první pohled působí Media Player Classic Home Cinema. Ten pro desktop jistě znáte. Jeho domnělá doteková verze ale pochází od někoho, kdo se na známé značce chce pouze přiživit.

 

Tentokrát za ni ale oběť zaplatí docela nepříjemných 100 Kč. (Původně stála dokonce 200 Kč!) Popis je přitom velmi vágní a krátký. Jediný obrázek pouze nese název produktu, ale neukazuje ani kousek z uživatelského prostředí. Pokud jste při smyslech, podobnou aplikaci si bezhlavě nekoupíte. Kdyby aspoň byla možnost ji zdarma vyzkoušet, jak to bývá v jiných případech.

Při nakupování ve Windows Store proto buďte obezřetní. Microsoft má u nás zatím černý puntík za to, že nechává obchod zarůstat plevelem. To začínající dlaždicové platformě neprospěje.

Domnělý přehrávač je na první pohled podezřelý
Domnělý přehrávač je na první pohled podezřelý

Zdroj: McAkins Online

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář