Pozor na prodej testovacích verzí Windows 7!

0

Podle vyjádření společnosti Microsoft se uživatelé v poslední době čím dál častěji setkávají s případy, kdy prodejce počítačů, ať již nových nebo starších, nabídne zákazníkovi společně s novým počítačem i Windows 7 ve verzi Beta nebo Release Candidate. Tyto testovací a časové omezené verze ovšem nejsou určeny k prodeji, ale pouze k testování systému. Prodejce, který zákazníkovi účtuje instalaci této testovací verze a uvádí ji jako položku na prodejním dokladu, se tak dopouští podvodného jednání a prodeje.

Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft, radí postiženým uživatelům následující: „Chtěli bychom varovat uživatele, aby se měli na pozoru před podvodným prodejem, a v případě, že se již stali obětí podobného případu, aby se obrátili na prodejce počítače a požadovali nápravu věci. O takovýchto případech je rovněž možné přímo informovat společnost Microsoft, a to prostřednictvím Zákaznického centra na telefonním čísle 841 300 300.“

Dostupnost Windows 7

Finální verze systému Windows 7 bude dostupná celosvětově od 22. října 2009, včetně české verze. V tuto chvíli se mohou zákazníci setkat s počítači s předinstalovaným systémem Windows Vista a s možností získání upgradu na systém Windows 7 po jeho uvedení na trh. Jedná se o program tzv. Technologické záruky, který platí od 26. června 2009 do 31. ledna 2010, přičemž možnost upgradu na systém Windows 7 je nabízena za manipulační poplatek nebo zcela zdarma.

Zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Zrovna v Rusku jde Microsoft vesele do kytek. Sice neostali pokutu, ale Ruské úřady je potrestaly mnohem hůř (ostatně tak by se měl zachovat každý). Tamní školství i státní správa totiž přechází na Opensource a Linux.

  http://www.osor.eu/news/gl-russia-to-use-open-document-format/?searchterm=Russia

  http://www.osor.eu/news/ru-open-source-installed-in-more-than-a-thousands-schools/?searchterm=Russia

  http://www.osor.eu/news/russia-to-install-gnu-linux-in-every-school/?searchterm=Russia

  http://www.heise.de/open/Russlands-Lehrer-muessen-Linux-lernen–/news/meldung/144833

  (linky poskytl Fotoba)