Hlavní navigace

Na akci týmu Asus ROG s kapalným héliem padly čtyři světové rekordy

12. 10. 2012
Zdroj: Redakce

Do sídla firmy ASUS se před několika dny sjeli přední světoví overclockeři, aby se pokusili překonat stávající rekordy v oblasti výkonu počítačů. Do akce se zapojili členové týmu TeamRU - Smoke a 12, dále Hazzan, Piwor a mistři přes hardware ASUS ROG Andre Yang a Shamino. S využitím základních desek ASUS ROG Maximus V Extreme, procesorů Intel Core i7-3770K a dostatečného množství kapalného helia se týmu podařilo překonat stávající rekordy hned ve čtyřech kategoriích. Konkrétně šlo o takt procesoru 7,1843 GHz, 5,094 sekund v programu SuperPi 1M, 4 minuty a 43 sekund v programu SuperPi 32M a 10,16 sekund v programu PiFast.

Komerční sdělení
12. 10. 2012

Sdílet

Asus ROG OC WR

 

Asus ROG OC WR


Asus ROG OC WR Asus ROG OC WR Asus ROG OC WR

Čtyři světové rekordy

Během svého snažení sice účastníci spotřebovali velké množství kapalného helia a dusíku, ale s využitím procesoru Intel Core i7-3770K dokázali stanovit nový rekord v taktu procesoru – podařilo se ho přetaktovat na frekvenci 7,1843 GHz. Dalších rekordů se podařilo dosáhnout v benchmarcích počítajících Ludolfovo číslo. V programu SuperPi 1M činí nový světový rekord 5,094 sekund, zatímco v souvisejícím programu SuperPi 32M má nový světový rekord hodnotu 4 minuty a 43 sekund. Účastníkům se podařilo překonat i stávající rekord v programu PiFast a určit hodnotu nového na úrovni 10,16 sekund.

Platformou pro dosažení rekordů byla základní deska ROG Maximus V Extreme s paticí Intel LGA 1155 a chipsetem Z77. Ta je vybavena funkcemi, jako je přetaktování systému na hardwarové úrovni OC Key, odečítání teploty kryogenního chlazení Subzero Sense nebo zvyšování napětí grafické karty bez použití pájení VGA Hotwire. Deska Maximus V Extreme se již osvědčila jako jedna z nejlepších voleb pro overclockery a nejnovější světové rekordy její pozici jen upevnily.

Videoukázku z taktování s kapalným heliem si můžete prohlédnout zde:

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.