Hlavní navigace

Notebook Acer Aspire R7 získává na Computexu ocenění Best Choice

Zdroj: Redakce
Komerční sdělení
17. 6. 2013

Sdílet

Společnost Acer oznamuje, že na letošním veletrhu COMPUTEX TAIPEI získal notebook Aspire R7 společně s řadou monitorů B6 ocenění Best Choice. Revoluční notebook Aspire R7 od Aceru soutěžil v kategorii „ Počítače a systémy“ , zatímco monitory B6 vyrobené z recyklovaného (PCR) plastu obstály v kategorii „ Green ICT“ .

Best Choice Award je jedním z vyznamenání oznámených na druhém největším veletrhu počítačů a komunikačních technologií (ICT) na světě (největším v Asii a Tichomoří) – COMPUTEX TAIPEI. Ocenění jsou udělována nejlepším globálně dostupným tchajwanským ICT produktům. Hlavními hodnotícími kritérii je funkcionalita, inovativnost a tržní potenciál. Cílem tohoto ocenění udělovaného od roku 2002 je povzbuzení kreativity.

Notebook Aspire R7 stvořený pro psaní i dotykové ovládání
Notebook Aspire R7 má 15,6" Full HD 1 920 × 1080 px dotykový displej. Byl navržen s ohledem na nový styl používání počítačů, kterým je ve stále větší míře kombinace dotykového ovládání a zadávání textu prostřednictvím klasické klávesnice. Aspire R7 má přemístěnou klávesnici a revoluční pant Ezel™, díky kterému je možné pohybovat s obrazovkou směrem dopředu a naklápět ji do různých pozic. To je důvod, proč je u R7 kombinace dotykového ovládání s klasickou klávesnicí intuitivnější a přirozenější. Aspire R7 získal jako uznání za vynikající inovace ocenění Red Dot a Computex d&i design.

Díky čtyřem módům lze použít R7 jako klasický notebook, jako tablet položený na stole, jako monitor, nebo jej lze přepnout do režimu „Ezel™“. Ten dovoluje umístění obrazovky nad základnou do libovolné pozice i úhlu. Díky tomu mohou uživatelé efektivně pracovat tam, kde chtějí, a jakým způsobem chtějí – vsedě nebo ve stoje, při položení na stole nebo na nohou. Speciální pant „Ezel“ usnadňuje otáčení obrazovky pro pohodlné dotykové ovládání nebo psaní, při tvorbě, prohlížení nebo sdílení obsahu.  

Řada monitorů B6 s ergonomickým designem
Monitory řady B6 jsou vyrobeny z recyklovaného ( PCR) plastu a jsou v několika zemích zařazeny do programu EPEAT Gold . Řada B6 je se svou ergonomickou konstrukcí a profesionálním vzhledem zaměřena především na firemní uživatele. Volitelný multifunkční ergonomický stojan ErgoStand umožňuje sklopení obrazovky v rozmezí od -5° do 35° pro nastavení optimálního úhlu pohledu. Základnou lze otáčet doleva nebo doprava v rozsahu 120° pro snadnou prezentaci. Navíc jde měnit i výšku obrazovky směrem nahoru a dolů v rozmezí až 150 mm pro zajištění pohodlní při sledování obrazu. Poslední, ale neméně důležitou funkcí je možnost otočení monitoru na výšku (Pivot), což mu přináší další možnosti využití.

Monitory jsou k dispozici v úhlopříčkách od 19 do 29 palců a jsou šetrné k životnímu prostředí. To znamená, že panely neobsahují nebezpečné prvky, jako je rtuť nebo olovo, navíc snižuje LED podsvícení spotřebu elektrické energie. Monitory splňují normy ENERGY STAR ® a získaly certifikát TCO Displays 6.0.

Zdroj: Acer