Hlavní navigace

Nvidia vyhlásila turnaj ve hře World of Tanks. O ceny za 100 000 USD!

21. 3. 2013
Zdroj: Redakce
Regionální šampioni ze všech kontinentů přiletí na velké finále s prize poolem v hodnotě $100,000
Komerční sdělení
21. 3. 2013

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, 21. března 2013, NVIDIA dnes oznámila vůbec první GeForce eSports World of Tanks Open Tournament(1), ve kterém účastníci budou hrát o grafické karty NVIDIA® GeForce® GTX 6xx série a možnost sáhnout si na stotisícidolarový prize pool, který se bude rozdělovat na velkolepém finálovém eventu. Pre-registrace se otevírá dnes a registrace jak pro týmy tak jednotlivce začíná 28. března a bude trvat dva týdny.

“World of Tanks hraje na strunu hráčům hledajícím skutečnou soutěživost. Je založena na týmové souhře a strategii, která nepostrádá akci,” říká Kevin Van Ness, vedoucí  komunitní manažer společnosti Wargaming v Severní Americe. “V rámci této parádní akce se moc těšíme na propojení naší špičkové komunity se špičkovou expertizou společnosti NVIDIA.”

World of Tanks je týmová MMO hra věnovaná bojům obrněné techniky poloviny dvacátého století. V současné době ji hraje více než 55 milionů hráčů po celém světě (2). Jde o rychlé souboje s velkým výběrem věrně simulované techniky a zbraní, provázanou ekonomikou a důležitými eSport nástroji jako je mód diváka nebo podpora zpětného přehrávání bitvy. V lednu se hra zapsala do Guinessovy knihy rekordů za největší počet hráčů současně online. Stalo se když na ruském MMO serveru zároveň hrálo 190 541 hráčů.

“Uživatelé karet GeForce milují eSport a World of Tanks je hra snadno naučitelná a velmi zábavná a přitom velice komplexní. Navíc vypadá perfektně po grafické stránce,” říká James Grunke, manažer programu GeForce eSports ve společnosti NVIDIA. “Tento bezplatný turnaj a všechny  video-on-demand a online streamingy, které plánujeme, jsou tou cestou jak bavit a odměňovat naše příznivce a zákazníky.”

Je pět regionů, které se turnajez účastní: Čína, tzv. APAC (region zahrnující Taiwan, Koreu, Austrálii a Singapur, Amerika, Evropa a Rusko. Pět regionálních finalistů získá automaticky plně hrazenou cestu včetně ubytování na velké finale, jehož čas a místo budou oznámeny později.

Všechny turnajové zápasy budou vedeny jako souboje sedmičlenných týmů na tři bitvy. Ve skupinách se bude hrát minimálně čtyři týdny a nejlepší hráči postoupí do dvojitého vyřazovacího “pavouka”.

Dva komunitní favorité World of Tanks, David “Nagatron” Williams a James “Relics” Starr, budou v angličtině komentovat bitvy pro VoD a jejich vysílání bude živě streamováno na Geforce.com a  Twitch TV.

“Už se nemůžu dočkat až turnaj začne,” říká David Williams. “Sto tisíc Dolarů v prize poolu a věci jako Pohár GeForce GTX nebo zelená bunda GeForce, se kterými se potom můžeš vychloubat. Myslím, že top hráči si to o ceny rozdají se vším všudy. Bude to velký!”

“Jsem skutečně rád, že se mohu na tomhle turnaji podílet a komentovat ho pro NVIDII,” říká James Starr. “World of Tanks je skvělým titulem pro soutěžní hraní a tenhle GeForce eSports turnaj hře pomůže prosadit se jako přední platforma progamingu.”

Oficiální pravidla a stanovy GeForce eSports World of Tanks Open Tournament budou k dispozici od 28. března na http://esports.geforce.com. Za účast v turnaji se neplatí a zahraniční hráči se mohou registrovat a soutěžit pokud to není v jejich zemi zakázano místními zákony.

O GeForce eSports
GeForce eSports je premiérová herní platforma jak pro profesionály tak amatéry, která vznikla s cílem podpořit a rozšířit eSport komunitu a je spravována společností NVIDIA.World of Tanks  se přidává k již běžícím aktivitám zahrnujícím StarCraft 2 a Call of Duty Black Ops II, což znamená, že  GeForce eSports pracuje s aktuálně nejhranějšími tituly na PC. Grafické karty založené na čipech GeForce GTX , které jsou preferovány špičkovými profesionálními hráči, proměnily PC v nejsilnější herní platformu dneška.

 

   

O World of Tanks
World of Tanks je první a jedinou týmovou akční MMO hrou věnovanou soubojům obrněné techniky. Vrhni se do epických tankových bitev období kolem druhé světové války a rozdej si to s ostatními tankisty z celého světa. Tvůj zbrojní arzenál obsahuje více než tři sta obrněnců pocházejících ze Spojených Států, Německa, Sovětského Svazu, Francie, Velké Británie nebo Číny. Ve hře jsou všechny vytvořeny s velkým citem pro detail a historickou věrnost. Připoj se do World of Tanks,podívej se na:

 

 

O společnosti NVIDIA
Již od roku 1993 působí  NVIDIA (NASDAQ: NVDA) na trhu jako průkopník umění a vědy v oblasti výpočtu obrazu. Mnohé její technologie přetvářejí zaběhnutý svět zobrazování ve svět interaktivního objevování. Pro všechny. Od hráčů po vědce a uživatelů po nadnárodní firmy. Více informací na http://nvidianews.nvidia.com ahttp://blogs.nvidia.com.