Hlavní navigace

Ovládejte svůj server pomocí mobilní aplikace, zní z Master Internet

29. 9. 2014
Zdroj: Redakce

Master Internet přichází se zcela novou koncepcí prodeje serverů s mocným nástrojem pro jejich správu v ceně. „Snažíme se zákazníkům nabízet to nejlepší, co aktuální vývoj umožňuje,“ zdůvodňuje interní rozhodnutí provozní ředitel společnosti Filip Špaček. Chválí také funkcionality HP iLO a prvenství Masteru v jeho poskytování bez příplatku. „V Česku jsme zatím jediní, kteří poskytují přidanou hodnotu v podobě takto silného nástroje přímo v ceně služby,“ říká Špaček.

Komerční sdělení
29. 9. 2014

Sdílet

Jak se s iLOv4 pracuje?

Dohledová karta HP iLO permanentně monitoruje a zaznamenává stav serveru. „V rozhraní je dostupné také KVM a remote media, které výborně fungují i na mobilních zařízeních,“ oceňuje zdařilost technický ředitel Master Internet Martin Žídek.

Zaujaly vás funkcionality iLO? Neváhejte, nabídka dedikovaných serverů s licencemi v ceně je časově omezená.

Chytrý administrátor aneb iLO ve zkratce

Hlavní výhodou iLO je fakt, že umožňuje monitoring bez přístupu do operačního systému a to včetně RAID řadiče. „Z pokročilých funkcí stojí za zmínku power capping nebo integrace Active Directory a LDAP autentifikace,“ vypočítává Žídek přínosy licencí.

 

  • Out-of-band management s vlastním portem
  • Permanentní aktivní monitoring bez přístupu do OS
  • Celkem sleduje více než 1600 systémových parametrů
  • Integrovaná konzole KVM pro vzdálenou správu vč. virtuálních médií
  • Přístup i přes mobilní aplikaci, pro iOS i Android zdarma
  • E-mail alerting
  • V Advanced verzi i power capping nebo Active Directory, LDAP či Kerberos autentifikace

 

Špičkové servery HP ProLiant, nyní bez závazků

Master Internet sází na servery osmé generace značky HP vybavené procesory ze serverové řady Intel Xeon. Inovovaná řada zvládá díky 22nm architektuře a 3D tranzistorům nepřetržitou zátěž při permanentním chodu. Master Internet navíc vychází vstříc zákazníkům, kteří ke startu svého businessu vyžadují špičkový server s minimálními vstupními náklady. „Vyslyšeli jsme volání po možnosti pořízení serveru bez nutnosti uvázat se poskytovateli na určité časové období. Dedikované servery tedy aktuálně nabízíme bez závazku,“ dodává Špaček.

Co vše obsahuje akční balíček?

Akční sestava HP DL 320e je osazena procesorem Intel Xeon E3 1220v2 s frekvencí 3,1 Ghz a 8 GB RAM. Hot swap technologie umožňuje výměnu disku za běhu a k dispozici je celkem 1 TB (2x500 GB) diskové kapacity. Kromě pronájmu je součástí balíčku i Essentials licence HP iLO4 včetně funkce KVM, duální konektivita ze dvou nezávislých linek a 100GB prostor pro privátní zálohování dat.