Hlavní navigace

Vše kolem AI: Jak ovlivní (nejen) mediální trh?

Zdroj: Internet Info
Czech Internet Forum se zaměří na AI, marketing i trendy internetové projekty.
Komerční sdělení
13. 9. 2023

Sdílet

Prestižní konference Czech Internet Forum vypukne už 2. listopadu v Praze. Program nabídne přednášky o umělé inteligenci, digitální reklamě a mediálním plánování či tvorbě obsahu a jeho distribuci. Součástí bude také velká debata o monetizaci video obsahu. Těšit se můžete i na skvělé občerstvení v příjemném prostředí hotelu Comfort.

VYBÍRÁME Z PROGRAMU

Velké jazykové modely v novinách

Co přináší nyní snadno dostupné velké jazykové modely pro práci novinářů? A co jim naopak svěřit nemůžeme? Datový novinář Jan Cibulka z Českého rozhlasu představí výsledky několika malých experimentů, kterými na serveru iROZHLAS.cz prakticky zkoumali možnosti této dnes populární technologie.

AI nástroje a právo – vidíte za roh?

Jak si z AI nástrojů udělat dobré pomocníky a nechytat se pak za hlavu? Kdy jsou výstupy „vaše“ a kdy tvoříte pro všechny? Co se peče v dílně EU? A jak si výstupy AI ochránit? To vám vysvětlí advokátka Petra Dolejšová na příkladech, bez paragrafů a způsobem, který vás chytne.

Ve velké debatě o video obsahu a jeho monetizaci se potkají CEO největších mediálních domů:

  • Tomáš Búřil, Seznam.cz
  • Petr Houzar, Google
  • Daniel Grunt, Nova Group 
  • Martina Říhová, Czech News Center a Active Group
  • Marek Singer, FTV Prima
  • Moderuje Filip Rožánek, Digizone.cz

Jaký videoobsah poutá pozornost diváka

Přednáška Terezy Šimečkové z Nielsen Admosphere nabídne pohled do trendů ve sledování videa. Jak se liší preference věkových skupin, jaká zařízení využíváme ke sledování videoobsahu, jaká videa sledujeme nebo jak se mění naše volnočasové aktivity v digitálním věku? Podíváme se na trendy u domácností využívajících video služby a na rostoucí popularitu placených platforem.

Rozhovor s novinářem Čestmírem Strakatým

Jak se v Česku daří podcastům a videorozhovorům? Jsou jejich konzumenti ochotni si za obsah připlatit, jaká témata táhnou a mají šanci na úspěch další nové projekty? Jaké výhody přináší novinářům práce na volné noze nebo naopak zázemí velkého mediálního domu? A jak jim při práci pomáhá či naopak jejich tvorbu ohrožuje umělá inteligence? To vše v rozhovoru s novinářem Čestmírem Strakatým probere šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Vliv umělé inteligence na média

Stojíme před zásadní technologickou změnou srovnatelnou s nástupem internetu, které naprosto změní způsob, jakým uvažujeme. Nad dopadem umělé inteligence nejen na mediální trh se zamyslí Josef Šlerka, který působí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Rychle, než nás odpojí: jak dostat z digitálních brandových kampaní co nejvíce

Jeden z nejčastějších cílů digitálních kampaní je zvyšování povědomí o značce. Klára Procházková z GroupM Nexus představí tzv. mikrokampaně, které ukazují, co je klíčové pro to, aby si uživatel reklamní sdělení skutečně zapamatoval. Lesanka, Bledulka a Pivoňka jsou sice virtuální značky, ale i skutečné programatické kampaně, které pomohou s optimalizací a plánováním online reklamy.

AR v kampaních na sociálních sítích

Chcete být na chvíli koťátko?​ Nejste sami! Po Snapchatu se AR efekty a filtry postupně dostávají i na další sociální sítě. Vojtěch Lambert z LCG New Media vám ukáže, jaké jsou mezi platformami rozdíly, a přidá i konkrétní ukázky a reálná čísla. Využijte je ve svých kampaních.

A bude toho ještě mnohem více. Prozradíme, že se dále můžete těšit například na Elišku Dokulilovou a Světlanu Witowskou z videopořadu Spotlight, Broňu Sobotku, který vytváří úspěšné online kurzy angličtiny, Petra Stunu ze společnosti Ogilvy nebo na zástupce ze společnosti Barion. Kompletní program je k dispozici na webu. Vstupenku si můžete pořídit zde.

Partnery konference jsou společnosti BarionLCG New Media a Seznam.cz. Mediálními partnery jsou Marketing Journal a MediaGuru. Konference proběhne za podpory TUESDAY Business Network. Organizátorem je Lupa.cz, produkci zajišťuje Internet Info.