Hlavní navigace

Výkonné NASy QNAP TS-x51+ utáhnou vaše filmy i virtualizovaný operační systém

10. 11. 2015
Zdroj: Redakce
Taipei, Tchaj-wan, 10. listopadu 2015 -
Komerční sdělení
10. 11. 2015

Sdílet

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes oznámila uvedení čtyřjádrového dvoupozicového NAS TS-251+ a čtyřpozicového NAS TS-451+, které poskytují nekompromisně vysoce výkonné a škálovatelné úložné řešení pro uživatele v malých kancelářích a pracovních skupinách, lákající svou cenovou dostupností.

Nové modely nabízejí připravenost pro virtualizaci, kontejnerové aplikace, pokročilá zálohovací řešení, překódování videív reálném čase a offline, technologii QvPC, přehrávání videí přes rozhraní HDMI pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení, a mnoho dalších funkcí, které jsou přínosem pro uživatele v podnicích i v malých a domácích kancelářích, aby mohli vybudovat nákladově efektivní a moderní úložné řešení.

QNAP TS-251+QNAP TS-251+
QNAP TS-251+

TS-251+ a TS-451+ jsou založeny na čtyřjádrovém 64-bitovém procesoru Intel® Celeron® 2,0GHz 22nm (s posilováním výkonu až na 2,42GHz) s 2GB/8GB energeticky efektivní paměti DDR3L RAM. Mají také duální porty sítě LAN, a jsou schopny dosahovat datové propustnosti až 225 MB/s a přenosové rychlosti až 205 MB/s s 256-bitovým AES šifrováním svazků a složek.

TS-251+ a TS-451+ jsou ideální volbou pro ty, kdo požadují dokonalý výkon čtyřjádrového NAS na bázi architektury x86 aniž by tím zatížili svůj rozpočet,“ uvedl produktový manažer QNAP Jason Hsu. „Oba tyto NAS jsou rychlé, přizpůsobivé a vyznačují se škálovatelností, takže odolávají zastarání.

Nová řada NAS je založena na inteligentním operačním systému QTS 4.2 vyvinutém speciálně pro NAS, který je dodáván s širokou škálou funkcí přinášejících výhody pro podnikové i domácí aplikace. Uživatelé mají možnost spouštět na NAS virtuální počítače založené na operačních systémech Windows®, Linux®, UNIX® a Android™ s Virtualization Station, a provozovat na NAS několik izolovaných systémů Linux. Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker® a umožňuje stažení aplikací z integrovaného registru Docker Hub Registry®.

QNAP TS-451+QNAP TS-451+
QNAP TS-451+

TS-x51+ se neomezuje jen na vyspělé modely, ale zahrnuje i dlouho očekávanou funkci pořizování snímků(je třeba mít alespoň 4 GB RAM). QTS Storage Manager umí snadno během několika sekund vytvořit snímkysvazků i LUN, a uživatel může realizovat i úlohy klonování a replikace snímků. Řada NAS také nabízí řešení s flexibilním přístupem pro Windows a Mac® a řešení pro obnovení po havárii s dálkovou replikací v reálném čase (Real-Time Remote Replication, RTRR), rsync a zálohováním na úložiště cloud.

Uživatelé mají možnost snadno provozovat TS-251+ a TS-451+ jako PC pouze pomocí technologie QvPC. Prostým připojením klávesnice, myši a displeje HDMI mohou uživatelé získávat přímý přístup k uloženým datům, provozovat více virtuálních počítačů, surfovat po webu, pomocí přiloženého dálkového ovládání využívat videa v rozlišení 1080p a zvuk v rozlišení až 7.1 HD pomocí Kodi™, monitorovat přímo přenášené kanály na Surveillance Stationa další.

NAS také podporuje vynikající schopnosti překódování v reálném čase a offline, jakož i vysílání fotografií, hudby a videí do různých místností pomocí jediného zařízení Bluetooth®, zařízení USB, HDMI, DLNA®, Apple TV® a Chromecast™ v rámci multizonálního řídicího systému.

QTS 4.2 a File Station
QTS 4.2 a File Station

TS-x51+ je ideální pro organizace, které potřebují vybudovat zabezpečený soukromý cloud nabízející mnoho různých služeb, včetně například sdílení souborů napříč platformami pro uživatele operačních systémů Windows, Mac, Linux a UNIX; podporu adresářových služeb Windows® AD, LDAP a Windows® ACL; server VPN s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN, a PPTP; ověřování dvěma kroky; šifrování přístupu a další.

Dnešní podniky také požadují ekonomická řešení poskytující flexibilní škálovatelnost úložišť pro rychle rostoucí objemy dat. Škálovatelná konstrukce TS-x51+ podporuje rozšiřování kapacity online připojením osmipozicové QNAP UX-800P nebo 5-pozicové rozšiřující jednotky UX-500P, a lze tak získat celkovou kapacitu až 96TB.

Klíčové specifikace nových modelů

  • TS-251+: 2-pozicový tower model
  • TS-451+: 4-pozicový tower model
  • Čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® 2,0GHz (s posilováním až na 2,42GHz), 2GB nebo 8GB DDR3L RAM (rozšířitelné až na 8GB); za provozu vyměnitelná disková jednotka HDD/SSD 3.5”/2.5” SATA 6Gbps; 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0; 2 porty sítě Gigabit LAN; 1 výstup rozhraní HDMI.

Dostupnost

Nyní je k dostání nový NAS TS-251+ a TS-451+. Více informací o těchto nových produktech a o celé řadě QNAP Turbo NAS, včetně informací o tom, kde je můžete zakoupit, najdete na www.qnap.com.

O společnosti QNAP

Společnost QNAP Systems, Inc., jak už samotný název „Quality Network Appliance Provider" (poskytovatel kvalitních síťových přístrojů) napovídá, se zaměřuje na dodávání ucelených nabídek se síťovými úložišti (NAS) a sítovými rekordéry videa nejvyšší kvality s jednoduchostí použití, robustním provozem, velkou úložní kapacitou a vysokou spolehlivostí.

Společnost QNAP spojuje technologie a design, aby přinesla kvalitní výrobky, které efektivně pomáhají podnikům se sdílením souborů, virtualizací aplikací, správou úložiště a hlídáním v podnikovém prostředí a zároveň obohatila uživatele nabídkou zábavního multimediálního centra. Se sídlem v Taipei, společnost QNAP poskytuje řešení pro globální trh nepřetržitou inovací a vášní.