Hlavní navigace

Vytvořte ze svého PC plnohodnotný pracovní nástroj, zdarma

26. 8. 2013
Zdroj: Redakce
Kancelářský balík
Komerční sdělení
26. 8. 2013

Sdílet

Na tomto poli existuje mezi bezplatnými programy velká konkurence. My bychom si na prvním místě vybrali LibreOffice, který je mladší bratříčkem populárního OpenOffice, který se ale nebojí dělat větší kroky kupředu, ať už ve funkcích, nebo vzhledu. Kancelářský balík LibreOffice obsahuje textový i tabulkový editor, nástroj pro tvorbu prezentací, ale třeba i databází. Mezi kvalitní konkurenci musíme počítat výtečný Kingsoft Office a pak také cloudové služby Google Dokumenty a Office Web Apps od Microsoftu.

LibreOffice stahujte ZDE


 

Profesionální úprava obrázků a fotek
Ačkoliv je Adobe Photoshop v této oblasti nedostižný, vůbec není nejlevnější a dovolit si ho, na příležitostné úpravy obrázků, nemůže dovolit každý. Naštěstí existuje alternativa, která přináší neméně funkcí a podobnou uživatelskou zkušenost. Samozřejmě, máme na mysli GIMP, který přináší profesionální editaci fotek a obrázků mezi freeware. Alternativou může být například Paint.net.

GIMP stahujte ZDE

 

Textová, hlasová i obrazová komunikace
Bez komunikačního nástroje se jednoduše neobejdete. Nezáleží přitom ani tak na kvalitě samotného nástroje, jako na jeho rozšířenosti. Ta totiž určuje, s kolika lidmi si popovídáte a právě v tomto ohledu nemá Skype konkurenci. Ačkoliv mu můžeme vytýkat mnohé, jde stále o nejrozšířenější standard pro videohovory a ve většině případů nemá smysl příliš experimentovat a nutit ostatní k používání třeba vybavenějšího, nebo spolehlivějšího programu.

Skype stahujte ZDE

 

Účetnictví
Účetní software budete potřebovat pro daňovou evidenci, účetnictví, nebo třeba správu majetku, vystavování faktur, hlídání mezd a podobně. Systém PROFIT jsme vybrali kvůli tomu, že zdarma nenabízí pouze další ze zástupu „start“ verzí, ale plnohodnotný systém, který uspokojí velmi široké spektrum klientů. Vytvoří vám i daňové přiznání a pomůže v podnikání i přehlednými grafy a hlášeními.

PROFIT stahujte ZDE