Práce na Windows 9 se pomalu rozjíždí. Bude kódové označení Blue?

0

Těžko pro vás bude překvapením, že v Redmondu žhaví pec a chystají se upéct další řadu Windows. Windows 8, stále nevydaná novinka, byla dokončena 1. srpna. Od té doby uplynuly bezmála dva týdny, vývojáři si ale příliš neodpočnou. Jeden produkt je hotový, takže se hned musí začít s přípravou druhého. Důkazy o tom lze najít na webu, jeden ze zaměstnanců Microsoftu systém zmiňuje na svém profilu v síti LinkedIn. V tuto chvíli ji už můžeme označit za zmizelou. Jiný člověk, tentokráte softwarový vývojář, ve svém profilu opět zmiňuje Windows 9.

Na tomto projektu prý pracuje od června. Prozrazuje tak, kdy Redmondští zřejmě začali s přípravami. Pokud mluví pravdu, Microsoft opravdu neztrácí čas. Mohli byste očekávat, že v uvedené době se bude spíše plánovat, kam s Windows pokročit dál, než že by už vývojáři měli plné ruce práce. Další ze zaměstnanců si na LinkedIn přidal Windows 9 do svých dovedností. I pár dalších lidí na svých stránkách ztratilo slovo o nadcházejícím operačním systému. Často pro něj používají obecná jména jako Windows Next, Windows.next nebo Windows vNext.

 

Další zdroj potvrdil vývoj. Server Win8China avšak tvrdí, na rozdíl od informací z LinkedIn, že kódové označení je Blue, nikoli Windows 9. V předchozích letech to bylo docela jednoduché, Windows 7 nesla označení Windows 7, v případě Windows 8 bylo kódové jméno Windows 8.

Zdroj: Microsoft Kitchen

Ohodnoťte tento článek!