Pracovní Ultrabook HP Folio 13 má konečně českou lokalizaci

0

Společnost HP konečně oznámila zahájení prodeje svého pracovního Ultrabooku Folio 13. Že vám je to povědomé? Vysvětlení je jednoduché – doposud se v České republice notebook sice prodával, ovšem pouze s anglickou klávesnicí a systémem. Nyní to výrobce konečně napravil.

HP Folio 13 s českou lokalizací

V recenzi Ultrabooku jste se již před v únoru mohli dočíst, že jde o velmi povedený a nepříliš drahý Ultrabook první generace s nízkonapěťovým procesorem architektury Intel Sandy Bridge a cenou okolo 20 až 25 tisíc korun s DPH. Hmotnost 1,5 kg jej řadí spíše k průměru, ale má výborný design s matnými povrchy a tělo z kombinace hliníku a plastu, povedenou podsvícenou klávesnici a jeho hlavním kladem je mezi Ultrabooky doposud nejdelší naměřená výdrž na baterii. Oficiální materiály HP udávají až 9,5 hodiny, my jsme v recenzi naměřili 5:39 hod. při přehrávání videa a 4:53 hod. při prohlížení webu. Z Ultrabooků, které jsou zatím k dispozici, je to nejvíce, a při vhodném nastavení by mohlo být možné dosáhnout výdrže na celý osmihodinový pracovní den, nebo se této hranici alespoň velmi přiblížit.

Tiskovka HP uvádí doporučenou cenu za model lokalizovaný do češtiny 24 899 Kč včetně DPH. Za tuto cenu dostanete notebook s dvoujádrovým procesorem Core i5-2467M, 4 GB operační paměti, 128GB SSD, integrovanou grafikou Intel HD 3000 a 13,3″ lesklým displejem s rozlišením 1366 × 768, který považujeme za asi nejslabší místo modelu (ocenili bychom matný displej s rozlišením aspoň 1600 × 900 px).

 

České elektronické obchody, jako Alfa.cz, Alza či CZC již mají model v nabídce, Alza jej má dokonce i skladem; u ostatních ještě bude potřeba pár dní počkat. Ceny se od té doporučené liší jen minimálně, dá se ovšem očekávat, že časem spadnou níže.

Zdroj: TZ HP

Ohodnoťte tento článek!