Pracovní Ultrabook podle Dellu: čtrnáctipalcový Latitude 6430u

0

Kromě modelu XPS 13 se od Dellu brzy dočkáme dalšího Ultrabooku. Tentokrát se bude jednat o pracovní notebook Latitude 6430u. Zařízení z řady Latitude je tradičně zaměřeno na náročné uživatele, kteří potřebují pracovat i na cestách. Proto nebude chybět třeba platforma Intel vPro.

Pracovní Ultrabook Dell Latitude 6430u

Podle zdroje bude Ultrabook obsahovat procesor třetí generace Intel Ivy Bridge a k dispozici bude podle konfigurace celé spektrum nabídky od Core i3 po Core i7. Vzhledem k typu notebooku půjde o nízkonapěťové dvoujádrové procesory.

Pracovní Ultrabook Dell Latitude 6430u Pracovní Ultrabook Dell Latitude 6430u Pracovní Ultrabook Dell Latitude 6430u
Zdroj obrázků: tweakers.net

Obraz zajistí integrovaná grafika Intel HD Graphics 4000 a vše se bude zobrazovat na 14″ LCD panelu s rozlišením 1366 × 768 px – škoda, čekali bychom alespoň 1600 × 900 bodů. Operační paměť bude rozšířitelná do maximálních 8 GB. K ukládání dat bude sloužit 256GB SSD, nejspíš se ale dočkáme i jiných konfigurací. Za pozornost stojí osazení čtečky otisku prstů a čtečky karet SmartCard a také vyjímatelná baterie, což je vlastnost, kterou u současných Ultrabooků budete hledat marně.

 

Tloušťka je pouhých 20,9 mm a hmotnost 1,74 kg; to je ovšem prý bez baterie. S akumulátorem se podle všeho hmotnost vyšplhá na velmi vysoké hodnoty – pokud bude hmotnost na dvou kilogramech, tak popravdě příliš nechápeme, proč tomu Dell říká Ultrabook. Podrobnější informace jako všechny dostupné konfigurace, cena či plánované uvedení na trh zatím nejsou známy.

Zdroj: Tweakers.net (skrze Notebookcheck)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Toto je moc nápadné a uživatel by si toho mohl všimnout (jinak se jedná o soubor: utilman.exe v adresáři system32). Mnohem hezčí způsob je, nahradit soubor SETHC.EXE souborem cmd.exe :). Pak v přihlašovací obrazovce stačí zmáčknout shift+F10 a též vyskočí okénko s příkazovou řádkou. To již mnoho uživatelů nezná, takže to není tak nápadné. A bohužel jediná známá ochrana je šifrování disku (Truecrypt, Bitlocker).

  2. O tomhle se psalo někdy před třemi roky na českém serveru (už nevím na kterém). Jo to byly časy na průmyslovce, na takový bejkárny nás užilo. Kdo šel o přestávce do kantýny a zapomněl si zamknout počítač, mohl počítat s tím, že svůj facebookový profil už nepozná 🙂