Pracuje Hewlett Packard na tabletu s Windows 8 a x86 architekturou?

0

Společnost Hewlett Packard díru do světa se svými tablety rozhodně neudělala, tedy s výjimkou loňských výprodejů HP TouchPad za ceny přibližující se čínským napodobeninám. Jen připomenu, že v poslední fázi se 16GB verze prodávala za 99 USD!

Důvodem tohoto zlevnění bylo použití operačního systému WebOS, který se přeci jen mezi uživateli moc nechytil a nemohl dost dobře konkurovat rozjetému Androidu. Tehdy to vypadalo, že HP s tablety skončí nadobro.

 

Internetem se však začala šířit informace, že vývojáři Hewlett Packard nyní pracují na tabletu nazvaném HP Slate 8, který by měl používat operační systém od Microsoftu – Windows. To by samo o sobě nebylo tak divné, jenže tablet prý bude podporovat „plnohodnotný“ Windows 8, nikoli jeho ARM verzi Windows RT.

Z toho vyplývá, že tablet bude postaven na architektuře kompatibilní s architekturou x86, kterou znáte ze stolních počítačů nebo notebooků. Díky tomu může zaujmout především velké korporace, které díky operačnímu systému nepřijdou o svoji kontrolu nad těmito přenosnými zařízeními.

Podle uniklého slajdu z prezentace by tablet měl na baterie vydržet 8–10 hodin, což by na pracovní dobu mohlo bohatě stačit. Displej by mohl mít uhlopříčku 10,1 palce a šířka tabletu nemá přesáhnout 9,2 milimetru, což je méně než současný iPad.

 

S tímto zařízením by se společnosti Hewlett Packard mohlo podařit nalákat pár zájemců a rozvířit tak vodu v pomyslném rybníce s tablety. Záleží však také na tom, co (a kdy a za kolik) představí konkurence. Toto jsou zatím velké neznámé.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář