Operátoři pokryli další kus pražského metra. Další výstavba proběhne až příští rok

1

Ode dneška jsou oficiálně pokryté další čtyři stanice pražského metra a tunely mezi nimi. Operátoři stihli plán z letošního jara a signál 2G, 3G i 4G sítí doplnili na linku C mezi Muzeem a Nádražím Holešovice. Mobilní síť je tak dostupná již v 16 stanicích. Do dalších 16 stanic a tunelů se rozšíří do konce března 2020, viz mapka a tabulka.

Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala. Jsem proto rád, že se v současnosti daří urychlovat instalační práce a alespoň po úsecích zlepšovat cestujícím komfort a umožnit jim vyřídit si běžné on-line povinnosti i během jízdy. Pevně věřím, že stejným tempem budou operátoři postupovat i v dalších měsících, aby celé metro bylo pokryto LTE sítí již do konce roku 2021. Z naší strany pro to uděláme maximum,“ říká ředitel dopravního podniku Petr Witowski.

Plán pokrývání pražského metra až do Q1 2020
Plán pokrývání pražského metra až do Q1 2020

Praha za pronájem prostor pro infrastrukturu vyinkasuje 120 milionů korun. Dalších až 500 milionů bude operátory stát samotná výstavba. Operátoři uvádějí, že budování probíhá jen v pracovní dny, a to 2,5 hodiny během noční odstávky. Kvůli tomu trvá obousměrně pokrýt tunel mezi dvěma stanicemi až dva měsíce. Náklady na jeden takový úsek čítají až 10 milionů korun.

TIP: V pražském metru už lze platit kartou a mobilem

Město už rozjelo přípravy na výstavbu nové linky D. Operátoři chtějí s městem a DPP do budoucna koordinovat postup tak, aby po otevření trasy byl mobilní signál rovnou dostupný tak, jako tomu bylo při otevření nové části linky A v roce 2015. Na „déčku“ se navíc počítá s tím, že tam bude jezdit metro bez strojvedoucích.

Plán pokrytí pražského metra až do Q1 2020
Trasa Úsek Pokryto
linka A Nemocnice Motol až Dejvická od dubna 2015
Dejvická až Muzeum do konce 1. čtvrtletí 2020
Muzeum až Depo Hostivař ?, do 4. čtvrtletí 2021
linka B Zličín až Smíchovské nádraží ?, do 4. čtvrtletí 2021
Smíchovské nádraží až Palmovka do konce1. čtvrtletí 2020
Palmovka až Černý Most ?, do 4. čtvrtletí 2021
linka C Letňany až Nádraží Holešovice ?, do 4. čtvrtletí 2021
Nádraží Holešovice až Muzeum do září 2019
Muzeum až Roztyly od října 2018
Roztyly až Háje ?, do 4. čtvrtletí 2021

Zdroj: TZ T-Mobile

Operátoři pokryli další kus pražského metra. Další výstavba proběhne až příští rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

  1. Jako signal v metru proc ne. Ale porad bych vic uvital, kdyby metro jezdilo a porad nenatahovalo vic a vic intervaly. Sice chapu, ze nekdo z venkova, kdo ceka na bus hodinu, kdyz mu ujede, tak bude s beznyma 5-7 minutama v prazskem metru spokojen, ale ja pamatuju casy, kdy to taky jezdilo po 3 minutach a ted me to teda v metru moc nebavi a bavit nebude, ani kdyz tam nahodej LTE.