Oficiálně: Mobilní signál v pražském metru bude… v roce 2022

4
Pražské metro
Pražské metro
-
Zdroj: Petr Havlíček / DPP

Praha konečně našla společnou řeč s operátory a obě strany se dohodly na pokrývání metra mobilním signálem. Do konce října 2018 operátoři pokryjí úsek trasy C mezi Roztyly a Muzeem, půjde o osm stanic i tunely. Ještě do 15. září přitom v rámci pilotního projektu pokryjí tři stanice a tři tunelové úseky.

Smlouva bude uzavřena na 20 let, operátoři městu zaplatí 120 milionů korun. Metro bude kompletně pokryté do roku 2022. „Jsem ráda, že to, co se slibuje Pražanům už mnoho let, se konečně stane realitou a dohodu na pokrytí metra mobilním signálem se nám s konsorciem mobilních operátorů podařilo dojednat,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Operátoři teď chtějí pokrýt úsek metra mezi Muzeem a Roztyly
Operátoři teď chtějí pokrýt úsek metra mezi Muzeem a Roztyly (zdroj: APMS)

Momentálně lze volat a datovat pouze na trase A z Dejvické do Motola. V tomto úseku se pokrytí budovalo v roce 2015. Nejdříve ve stanicích, pak se několik měsíců pokrývaly tunely. Práce byly prováděny po nocích, aby se tím nekomplikovala doprava. Stejné to bude i s úsekem C, kde se vyzařovací kabely do tunelů nainstalují během nočních 3,5 hodin, kdy je provoz zastaven.

TIP: Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet

Oficiálně: Mobilní signál v pražském metru bude… v roce 2022
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tentokrát zklamal i Lukáš, protože jsem zrovna na Twitteru prskal, že „všichni“ píší, že v metru bude signál v roce 2022, ale zatím jsem nenarazil (četl jsem 4 články a asi 10 titulků), zda tedy bude plně pokryto od 31.12.2021 nebo až od 31.12.2022.

    • To víš, že to datum vrtalo hlavou i mně. 🙂 Jenže na tiskovku nás bohužel nepozvali a DPP mi na mail ještě neodpověděl. Nechtěl jsem ale kvůli tomu článek zdržovat. Pokud budu vědět víc, doplním to.