Pravda o spotřebě grafických karet

0

Na Geeks3D můžete najít nejen nové verze GPU Caps Vieweru, FurMarku, TessMarku a takových trochu až programátorských článků s tématikou GPU, ale i pravidelně aktualizovaný žebříček obsahující izolovaná, odhadovaná i z celkového příkonu PC vykalkulovaná měření spotřeby (příkonu) grafických karet i jejich Multi-GPU konfigurací (SLI/CrossFire). V poslední verzi najdete i GeForce 580 a 570, z nových Radeonů pak HD 6950/6970 i v CrossFireX.

  • Idle consumption je brána z klidového stavu v desktopu Windows.
  • 2D consumption je zátěž v desktopu při přesouvání oken či přehrávání videa.
  • Typical 3D consumption je maximální spotřeba zaznamenaná v 3D hře či GPGPU aplikaci.
  • Peak 3D consumption je takovým nejhorším (patologickým) případem dosaženým syntetickou 3D zátěží ve FurMarku. Může být tedy vyšší než uváděné TDP karty.

Graf má 1278 × 6883 bodů a přes 250 kB, v této chvíli ho už máte ale zřejmě načten, takže jen klepněte na náhled pro plné zobrazení:

Aktuální grafy a také druhý graf (obsahující karty seřazené nejdříve podle značky, pak až podle generace) najdete přímo na fóru Geeks3D. Doplněno (děkujeme čtenáři s přezdívkou ropo): původním zdrojem je fórum Atomicmpc.com.au, kde najdete aktualizované grafy v ještě více různých řazeních (třeba od největší po nejmenší příkon) a také množství doprovodného popisu, vysvětlení a odkazů.

Ohodnoťte tento článek!