Právníci zveřejní jména sdílečů porna. Přednost mají policisté, kněží a Arabové

0

Německá advokátní kancelář Urmann je jedna z těch, která jménem vlastníků autorských práv pronásleduje piráty a zpravidla jim dává na výběr mezi mimosoudním vyrovnáním a řešením soudní cestou. Na tom by ještě nebylo nic tak neobvyklého.

Do hledáčku světových médií se firma dostala loni, když nabídla v aukci 70 000 pohledávek po mimosoudním vyrovnání. A znovu letos, když oznámila, že od 1. září začne zveřejňovat osobní data hříšníků, kteří nelegálně sdíleli copyrightovaný materiál lechtivé povahy. Klienty advokátní kanceláře totiž v tomto případě nejsou hollywoodská filmová studia, nýbrž němečtí producenti tvrdého porna.

Firma se netají tím, že zveřejňováním dat si chce udělat reklamu. Možná právě pro to avizovala, že bude prioritně odkrývat sdíleče s IP adresami registrovanými na kostely, policejní stanice a ambasády arabských států, tedy obecně lidi, které nemá nikdo rád. Podle svých starších prohlášení má prý Urmann na 150 tisíc jmen hříšníků, firma ale nesdělila, kolik jich počínaje zářím zveřejní.

foto: Atheist Nexus

Německá pirátská strana je ale šokována: to, co se Urmann chystá udělat, je s velkou pravděpodobností nelegální zveřejňování osobních dat. Advokátní kancelář se zaštiťuje rozsudkem spolkového ústavního soudu z roku 2007: podle něj mohou advokátní kanceláře za účelem propagace zveřejňovat jména protivníků svých klientů. Tehdy měl ale soud na mysli jména firem a nikoliv fyzických osob a relevantnost výroku je tedy sporná.

 

Kauza připomíná počátky případu firmy HBGary ze začátku loňského roku. Společnost zabývající se počítačovou bezpečností též vyhrožovala zveřejněním jmen pirátů. Rozmyslela si to poté, co její trestuhodně děravé počítačové systémy napadli hackeři ze skupiny Anonymous. Ozve se hnutí bezejmenných i tentokrát?

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!