Tohle je něco pro spottery. Pražské letiště streamuje přistávací dráhu

Letiště Praha začalo ve spolupráci s Mall.tv streamovat hlavní přistávací dráhu ve vysokém rozlišení. Fanoušci letadel se tak mohou celý den dívat na tento YouTube kanál (a také přes Slow TV a několik internetových televizí) a sledovat přistávající a startující letadla. Obraz z kamery doplňuje infografika informující, jaké lety jsou právě aktuální.

0

Podle komentářů to vypadá, že lidé mají o sledování letadel velký zájem. Podobně jako u vlaků existují šotouši, letadla mají své spottery. A třeba největší letadlo světa Airbus A380 je na pražském letišti k vidění každý den.

Technologickým partnerem je známý výrobce kamer Axis. Přenosy z letiště zajišťují modely Q6215-LE, což je rotační kamera s infračerveným přisvícením až do vzdálenosti 400 metrů. Přímo na letadla míří statická kamera Axis Q1785-LE a otočná Axis P5635. Streamování zajišťuje software CamStreamer přes LTE připojení od O2.

Tip: Google zmapoval světová letiště a nádraží

Kamery snímají dráhu označenou jako 06/24, což je číslo, které znamená její orientaci. V případě té pražské jde o orientaci jihozápad (60, respektive 240°).

Tohle je něco pro spottery. Pražské letiště streamuje přistávací dráhu
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 10 hlasů