Přechodná síť DVB-T2 už v dubnu zamíří do Brna a Ostravy

5

Začátkem března odstartoval v Praze a středních Čechách přechodný multiplex Českých Radiokomunikací šířící signál v nové normě DVB-T2. Marcel Procházka, ředitel regulace a strategie ČRa, v rozhovoru pro televizniweb.cz řekl, že 20. dubna bude DVB-T2 vysílat i v Brně (Hády a Barvičova) a také z Ostravy (Hošťálkovice a Hladnov). V obou městech na kanále 28.

Tzv. přechodný multiplex aktuálně šíří 11 programů: Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Óčko, Óčko Gold a Šlágr. Všechny v SD rozlišení a ve formátu HEVC (H.265).

Kapacita multiplexu dovoluje spustit ještě jeden či dva HD kanály, případně až sedm SD kanálů. Podle Procházky je snaha do přechodné sítě dostat všechny stanice z DVB-T multiplexů 2 a 3. Většina už tam je. Chybí Nova, Nova Cinema a Déčko. S Novou už ČRa jednají, Česká televize spustí vlastní přechodný multiplex.

Procházka v rozhovoru prozradil i další zajímavé informace o přechodu na DVB-T2. Jak Radiokomunikace certifikují televizory a set-top boxy, proč je přechod na novou normu nutný, kdy skončí DVB-T a jaký je plán pokrývání. Určitě si jej přečtěte.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. SD je 768×576 a to máme už teď ne? To jako zavedou DVB-T2 aby si všichni kupovali nový televize a set-top boxy jen kvůli tomu že nabídnou víc televizních stanic, ale kvalita obrazu zůstane stejná? Jestli tomu tak je tak to je nový vrchol opovržení lidmi, totalita a podvod.