Předělané VLC pro Windows 8.1 dorazí brzy. Jak bude vypadat varianta pro WP?

0

Tým kolem populárního přehrávače VLC media player na Kickstarteru před zhruba rokem a půl vybral peníze na vývoj varianty pro Windows 8 a Windows Phone. Po několika odkladech přehrávač dorazil, ale jako rozpracovaná raná verze. Nepodporoval ani Windows RT nebo titulky z externího souboru.

Vývojáři se stále nemohou poprat s kompilátorem pro platformu ARM. Proto to zdržení verze pro Windows RT a Windows Phone. Dobrá zpráva zní, že jakmile tým problémy vyřeší, může přehrávač konečně vyjít. Prozradil to Thomas Nigro, jeden z vývojářů VLC media playeru. Jako důkaz, že VLC pro smartphony existuje, dodal pár obrázků skutečné aplikace.

 

Nejedná se tedy o pouhé návrhy vytvořené ve Photoshopu. Autor upozorňuje, že design ještě není finální. Nigro v posledních týdnech rovněž pracoval na zcela nové verzi aplikace pro Windows 8.1. V tuto chvíli se již bavíme o univerzální aplikaci, která běží jak v mobilu, tak v tabletu. Odpadne však podpora pro Windows 8 RTM.

Obě varianty sdílí kolem 90 % kódu. Verze pro Windows Phone bude mít stejné funkce jako její rozměrnější sestra – prozatím však s výjimkou podpory DLNA. Jako první se dočkáme přepracovaného VLC media playeru pro Windows 8.1. Nebude to v tomto týdnu, to je už jisté. Tak snad v tom příštím.

Zdroj: Fox Coding

Ohodnoťte tento článek!