Předinstalovaný Flash Player ve Windows 8? Ano, je dostupný i v Metru

0

Shrňme si to, čím nás Microsoft celé dlouhé měsíce krmil. Metro má být to nové a nablýskané prostředí, které cílí především na přenosná zařízení. V jeho případě se proto obzvlášť hraje na výdrž při běhu na akumulátor, spolehlivost, stabilitu a bezpečnost. Je to zkrátka uzavřený ekosystém, který má výrobce pevně v rukou, za což nám nabídne konstantní zážitek, nerušený padáním a tzv. modrými obrazovkami smrti. Daní za to mělo být mj. to, že zdejší internetový prohlížeč nebude podporovat zásuvné moduly. Ty se proslavily tím, že často způsobují různé pády aplikace a pojí se s nimi řada bezpečnostních problémů.

Jaké překvapení ale přinesl web WinUnleaked.tk, jenž zase jednou vypustil nějaké ty neveřejné informace a obrázky. A světe div se, podle všeho bude nakonec nejslavnější ze všech zásuvných modulů, Flash Player, nejen přibalený k Windows 8, ale dokonce bude integrovaný do Internet Exploreru pro Metro, který původně Flash ani jiné technologie podporovat neměl. Microsoft naopak plně podporoval HTML5 a webové technologie na úkor těch uzavřených. Proč by firma měnila své stanovisko? Mít Flash Player ve svém prohlížeči je výhoda i nevýhoda současně. Zatím se bez něj na mnoha webech neobejdeme, v takovém případě vás ale měl IE pro Metro přepnou do IE pro desktop.

 

Microsoft ale spolupracoval s Adobe, takže mohl nahlédnout na zdrojové kódy a Flash Player nikoli pouze přibalit, ale regulérně jej do svého prohlížeče integrovat. Takto mají Redmondští situaci pevně v rukou, mají nad Flashem dohled, takže nám teoreticky mohou v Metru stále zaručit stabilitu a dobrý výkon. Adobe se možná Microsoftu trochu vnucovala, abych zachránila postupně umírající platformu. Například přinejmenším na YouTube se v dnešní době bez Flash Playeru už docela dobře obejdete, byť to neplatí stoprocentně. Existují také jiné weby, kde jsme bez něj stále nahraní. Zásuvný modul nalezneme ve Windows 8 Release Preview.

Ano, jde o sestavení 8400. Do předchozích sestavení bylo normálně možné Flash Player doinstalovat, nyní nelze. Jak se zjistilo, je to právě z důvodu jeho integrace. Přesto podle dostupných informací prozatím v prohlížeči pro Metro nefunguje. Buď v něm fungovat ani nebude, takže nás v případě potřeby stále čeká přesměrování do desktopového IE, nebo se do IE pro Metro teprve podívá. Druhý scénář podporuje příspěvek Paula Thurrotta a Rafaela Rivery. Podle těchto dvou pánů však bude Flash dostupný pouze na těch webech, které se dostanou na bílou listinu.

Tip: Windows 8 Release Preview vyjdou zřejmě už 1. června. Možná i se Skypem

To znamená, že je Microsoft musí zahrnout do seznamu kompatibilního zobrazení, který je v IE dostupný, jak asi víte. Flash Player by zde tudíž figuroval čistě jako doplněk pro zpětnou kompatibilitu s určitými stránkami.

Flash Player je předinstalovaný ve Windows 8 Flash Player je předinstalovaný ve Windows 8 Flash Player je předinstalovaný ve Windows 8

Zdroj: WinUnleaked.tk | SuperSite for Windows

Předinstalovaný Flash Player ve Windows 8? Ano, je dostupný i v Metru

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář