Předplatné TechNetu se odebere do důchodu. Objednávat lze do 31. srpna

0

Následující zpráva ani v nejmenším nepotěší jedince, kteří prostřednictvím předplatného TechNet zkoušeli nejčerstvější softwarové novinky ze stáje Microsoftu. Nedá se svítit, předplatné bude zrušeno. Poslední objednávky společnost přijme 31. srpna 2013, po tomto datu budou službu moci využívat jen stávající předplatitelé. S nimi bude nakonec předplatné TechNetu zapomenuto úplně. Objednané předplatné lze aktivovat do 30. září.

Zbývající alternativu představuje předplatné MSDN, kde rovněž získáte nejnovější i starší software k testování. Tato síť ale primárně cílí vývojáře. Microsoft se dále zaměří na zdarma dostupné nabídky ke zkoušení. Jejich vzrůstající význam byl údajně jedním z důvodů, proč se o ukončení programu rozhodlo. Předplatné TechNetu společnost spustila v roce 1998, tehdy jste ještě software dostávali formou CD. Později přišlo na řadu pohodlnější stahování z internetu.

 

Microsoft popírá, že by při rozhodování přihlédl k tomu, že službu občas zneužijí piráti. Klíče se přeprodávaly, software se používal v produktivním prostředí, k čemuž ovšem majitel neměl oprávnění.

Zdroj: Microsoft via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!