Předpověď: Windows 8 získají 500 milionů uživatelů do konce roku 2013

0

Steve Ballmer, který byl možná trochu neprávem zvolen nejhorší ředitelem ze všech amerických firem, se pustil do povídání o budoucnosti. Podle něj budou Windows 8 představovat znovuzrození operačního systému z rodiny Windows. Již dříve jsme slyšeli, že Osmičky budou pro Microsoft nejrizikovějším produktem za celá léta. Teď se tomu vůbec nedivíme. V tuto chvíli se ale šéf redmondského gigantu tváří poměrně optimisticky a vedle řečí o oživení značky si dovolil poměrně odvážně tvrdit, že do konce příštího roku získá nový systém 400 až 500 milionů uživatelů. Předpokládá se, že Ballmer sčítá Windows 8 s Windows RT, resp. počítače s tablety.

Vzhledem k tomu, že Osmičky vyjdou někdy letos na podzim, by toliko licencí muselo být prodáno zhruba za jeden rok. K tomu dále předpokládá, že bude letos prodáno 350 milionů počítačů s Windows 7. V tomto případě bude mít toto číslo nějaké pořádné podklady, na nichž Microsoft předpověď postavil, takže je pravděpodobnější, že mu vyjde. Sedmičky jsou veleúspěšné a kdyby se lotos prodalo dalších 350 milionů licencí, jen by tím potvrdily svůj status. Rozhodně firmu podrží do doby, než vydá Windows 8. Za růst mohou prý především podniky, které na Windows 7 ve velkém přechází.

 

Osmičky naproti tomu cílí především na běžné spotřebitele. S nimi Microsoft konečně prorazí na trh s tablety, který roste raketovým tempem, zatímco prodeje počítačů zpomalují (samozřejmě ale také stále rostou). Přesto se neočekává, že by byl v několika příštích letech podíl Windows na tabletech zrovna vysoký. Tento rok výrobci hardwaru čekají, že prodají asi 100 milionů tabletů. Na tom se ale Microsoft prakticky neprojeví, jeho první pořádný dotykový systém vyjde někdy na podzim, předpokládá se, že v říjnu.

Zdroj: Neowin 1 | 2

Předpověď: Windows 8 získají 500 milionů uživatelů do konce roku 2013

Ohodnoťte tento článek!