Předpověděl několik produktů Applu. Teď ví, jaký bude iPhone 8

3
Takhle by mohl vypadat iPhone 8 (zdroj: iDrop)

Ming Chi Kuo, analytik společnosti KGI Securities, v minulosti přesně odhadl některé budoucí produkty Applu. Má kontakty u subdodavatelů a díky jejich informacím si umí dát do souvislostí detaily o chystaných novinkách.

V minulosti již správně předpověděl větší iPhony, chytré hodinky i levnější iMac, iPhone SE, příchod technologie 3D Touch na mobily, funkce hodinek Apple Watch 2 a také 10,5palcový iPad Pro. Takže když teď tvrdí, že má informace o iPhonu 8, mají jeho slova velkou váhu.

Co prý přinese iPhone 8?

 • Ve druhé polovině roku přijdou tři nové iPhony. Dva nástupci stávajících iPhonů 7 a 7 Plus s displejem typu LCD (zřejmě ponesou název iPhone 7S a 7S Plus) a speciální iPhone s OLED panelem (možná iPhone 8 nebo iPhone X).
 • Model s OLEDem prý přinese poměrově největší displej vzhledem k přední straně. Úhlopříčka bude 5,2 nebo 5,8 palce v závislosti na tom, co lze ještě považovat za obrazovku. Rámečky po všech stranách budou tenké a displej na horní straně „obteče sluchátko a snímače“.
 • iPhone 8 přinese technologii pro 3D snímání obličeje. Ta nahradí čtečku otisků. Apple ji prý nedokázal v dobré kvalitě integrovat do displeje a na záda ji nejspíš umístit nechce.
 • Ztratí se i domovské tlačítko, zůstane jen virtuální.
 • iPhone 8 a 7S Plus dostanou kvůli duálnímu foťáku 3 GB RAM, iPhone 7S bude mít 2 GB.
 • Úložiště u všech tří modelů budou v kapacitách 64 a 256 GB.
 • iPhone 8 přinese lepší stereo reproduktory.
 • Apple prý u všech tří modelů nasadí využije novou generaci konektoru Lightning s obvodem USB-C Power Delivery pro rychlejší nabíjení. (PD není nutně spjato s konektorem USB-C. Existuje i v revizích pro USB-A a USB-B.)
 • Všechny telefony by měl Apple představit v září, avšak iPhone 8 začne prodávat až později.

Zdroj obrázku: iDrop News

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

 1. Nechápu, proč tam rovnou nedají USB-C, ale dělají nový Lightning, který (jak nějak chápu z „nové generace“) stejně asi nebude kompatibilní s původním a bude tedy potřeba nové příslušenství.
  Asi nejsem ten správný Apple kompatibilní uživatel 🙂

 2. Hlavně mi vadí ta chybějící čtečka otisků.
  Tu nikdy nic nenahradí – a už vůbec ne nějaký snímač ksichtu. Čtečka funguje skoro ve všech podmínkách: tma, přesvětleno (venku), telefon leží na stole (nedíváte se na něj kolmo), na šířku, na výšku, … v podstatě kdykoliv. Nefunguje jedině s mokrýma rukama. Apple zabíjí to jedno z mála, v čem u iPhonů utekl konkurenci o míle daleko…