Představení Galaxy S5 proběhne už 24. února na MWC, naznačuje Samsung

0

Před pár hodinami Samsung na svých sociálních sítích ukázal pozvánku na barcelonský veletrh MWC. V pondělí 24. února ve 20:00 našeho čase rozjede první letošní epizodu Unpacked, tentokrát s všeříkající číslovkou 5. Loni podobným způsobem, ale o tři týdny později, hlásal uvedení smartphonu Galaxy S4. Únorový Unpacked na 99% přinese jeho nástupce, tedy Galaxy S5.

Samsung láká na akci Unpacked 5
Samsung láká na akci Unpacked 5

Samsung si letos novinku hodně hlídá, takže můžeme pouze hádat, co přinese. Protože musí trumfnout loňský model, aby měli zákazníci důvod k nákupu, jistě bude lákat nablýskanějšími parametry. Samsung možná znovu ztenčí rámeček, aby mohl o desetinky palce zvětšit displej. Ten už jistě nebude mít trapně slabé rozlišení 1080 × 1920 px, ale přinese jemnější 2K (1440 × 2560 px).

 

Velký otazník visí nad použitým čipsetem. Samsung může premiérově ukázat nový 64b Exynos 6 s vlastním procesorem, případně použije Snapdragon 805 (64b Snapdragon 810 přijde až v druhé půlce roku). Operační paměti bude minimálně 3 GB, té uložné jako vždy od 16 GB. Rozhodně se však těšíme na foťák. Samsung loni vyrobil nové moduly s optickou stabilizací a novým uspořádáním buněk IsoCell.

Ohodnoťte tento článek!