Přehrajte video, iPhone zamrzne. V iOS byla objevena zvláštní chyba

0

Byla nalezena chyba v iOS, která sice není smrtelná, ale může zmrazit celý iPhone. Dobrá zpráva zní, že když dojde ke zmrazení, situaci lze napravit restartem přístroje. O jakou chybu se jedná? Podle indicií souvisí se zpracováním videa, i když detaily neznáme. Pokud na telefonu přehrajete určité video, iPhone začne zpomalovat, až postupně dojde ke znefunkčnění ovládání.

Nakonec přestane reagovat na dotyky, fungovat nebudou ani tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku a pro vypnutí či zapnutí obrazovky. Proces trvá až několik desítek sekund po přehrání videa. V tomto bodě vám zbývá pouze restart pomocí k tomu určených kombinací tlačítek. iPhony 6 a 6S k restartu donutíte podržením tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku a současně tlačítko pro zapínání a vypínání displeje. Pouze novější iPhony 7 a 7 Plus vyžadují podržet tlačítka pro ovládání displeje a pro zeslabení zvuku.

Apple situaci nekomentoval. Nejedná se o první chybu v systému, kterou lze vyvolat zdánlivě nevinou akcí. Vloni bylo zjištěno, že iOS, OS X i WatchOS spadnou při pokusu o zobrazení specifické textové zprávy. Případný útok, který na vás mohl provést třeba i zlomyslný kamarád, naštěstí vedl jen k restartu zařízení. V lednu zase byla objevena chyba, jež vedla opět k restartu iPhonu. Stačilo otevřít stránku crashsafari.com. Ta ovšem dokázala potrápit i počítače nebo třeba mobily s Androidem.

Žádná z těchto chyb naštěstí nevede k bezpečnostnímu incidentu, ačkoli by k takovému zneužití teoreticky dojít mohlo. Lze ovšem předkládat, že Apple chybu zanedlouho opraví.

Zdroj: The Guardian

Přehrajte video, iPhone zamrzne. V iOS byla objevena zvláštní chyba

Ohodnoťte tento článek!