Přehrávač VLC konečně vyšel i pro Windows Phone. Zatím je to ale nepoužitelná beta

0

Po dlouhých měsících vývoje vydal Thomas Nigro první veřejnou verzi VLC pro Windows Phone 8. Přehrávač je zatím pouze ve fázi beta a dostanou se k němu nejspíš jen betatesteři, kteří se Nigrovi dříve přihlásili. Protože jsem byl mezi nimi, nedokážu posoudit, jestli tenhle odkaz v Windows Phone Storu bude fungovat všem, nebo pouze zaregistrovaným. Zkusit to ale můžete.

Nigro na videu ukazuje, že aplikace už víceméně funguje. Stále prakticky nemá žádné nastavení, ale už vypadá k světu. Rozhraní Metro bylo implementováno s citem. K funkčnosti zatím mohou říci pouze to, že přehrávač má před sebou ještě hodně práce.

Osobně mi bez problémů fungovala jen hudba. Přehrávač si po prvním spuštění překontroluje knihovnu, natáhne skladby a zvládne je přehrát. Formáty MP3 i AAC běžely v pořádku, jiné bohužel v telefonu nemám.

 

K VLC ale všichni vzhlížejí hlavně kvůli videu. A to v mém případě nefunguje. VLC sice našlo a spustilo všechny předhozené formáty (MPEG-4 ASP, H.264, WMV-3, VC-1 a MPEG-2) v různých kontejnerech (AVI, MKV, MP4, TS a MPG), ale všechna videa se hodně sekala, ať už byla v SD nebo HD rozlišení.

U žádného nefungoval zvuk ani titulky. A to ani ty uložené v MKV ani ve zvláštním souboru SRT, který tam lze nahrát z úložiště, karty nebo OneDrivu. (Testováno na telefonu Samsung Ativ S.) Tak snad až za pár měsíců…

Ohodnoťte tento článek!