Přejmenuje Apple svůj OS X? Nalezené zmínky odkazují na MacOS

0

Informace nejsou vyzobávány jen z webu Microsoftu, zcela náhodná zmínka byla nalezena na webu Applu. O čem? Na stránce věnované zelenému směřování firmy se objevilo označení MacOS. Apple pravděpodobně chystá přejmenování svého klasického počítačového operačního systému. Nynější OS X totiž nezapadá k dalším produktům.

Od roku 2007 má Apple na mobilech iOS, přes rok pak v hodinkách provozuje watchOS. Je to systém postavený na iOS, ale dostal své jméno, protože je silně modifikovaný, tak aby bylo jasné, na jaká zařízení patří. Od loňského podzimu pak rodinu doplňuje ještě tvOS, který pro změnu běží v televizorech. Opět vychází z iOS, ale rovněž je výrazně modifikovaný.

Vylepšený Mission Control
Vylepšený Mission Control v OS X El Capitan (Ilustrační foto)

Apple se pyšní dobře fungujícím ekosystémem, kde je vše provázané. Není důvod portfolio nesjednotit také z marketingového pohledu. Označení OS X dnes nezapadá do zbytku portfolia. OS X v roce 2001 zastoupil Mac OS, přičemž se až do roku 2012 nazýval Mac OS X. Kdyby se Apple uchýlil k použití názvu MacOS, v podstatě by se vrátil kus historie.

Aktuálně již zmínku o MacOS na webu Applu nenajdete, příslušný článek byl upraven. Jakmile ale jednou něco prosákne, neutají se to. O přejmenování OS X se spekuluje již pár týdnů. Na konci března byly v OS X 10.11.4 nalezeny odkazy na MacOS. Nic není definitivní, ale nenápadné zmínky se nám začínají hromadit.

Zdroj: 9to5Mac via Neowin

Přejmenuje Apple svůj OS X? Nalezené zmínky odkazují na MacOS

Ohodnoťte tento článek!