Překoná Microsoft a Google tablety od Applu?

0

Počet tabletů vybavených operačním systémem Android stále roste. Velkou změnu na trhu s operačními systémy pro tablety může přinést také připravovaný Windows 8 od Microsoftu. Google a Microsoft by tak v blízké době mohly překonat zařízení s Apple iOS.

Alespoň to předpokládá globální investiční společnost Nomura Securities International (NSI), která uvádí, že ne-iPady získají v roce 2014 na trhu převahu.

Jak uvedl web Electronista, Nomura odhaduje, že počet zařízení na trhu v období let 2012 – 2013 bude 35 milionů iPadů oproti 20 milionům ne-iPadů. V roce 2014 by se však tato propast měla uzavřít, a měly by převládat počty ne-iPadů s 83 miliony zařízení proti 78 milionů jednotek od Applu.

„Zatímco trh zůstává proti ne-iPadům poněkud skeptický, my očekáváme v tomto průmyslu strukturální změny, které by měly proběhnout v roce 2012,“ uvádí Nomura. „Domníváme se, že v roce 2013 Microsoft podstatně změní hru se svým operačním systémem Windows 8.“

iPad a Android

Nová Windows budou operačním systémem optimalizovaným pro tablety s podporou vícedotykového ovládání – navíc skutečnost, že Windows 8 budou podporovat procesory ARM může znamenat, že Microsoft využije příležitost k tomu, aby dosáhl většího podílu na trhu s tablety.

V současnosti bojují firmy Microsoft a Google se zařízeními od Applu poměrně obtížně. Popularita iPadu je nezpochybnitelná a nedávná studie uvádí, že 89 procent webového provozu na tabletech patří právě iPadu.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!