Prémiová výbava od Asusu

0

Další variací Intel P45 obohatí e-shopy Asus. Model P5Q Premium je vybavenější verzí P5Q-E a P5Q Pro, o kterých jsme už informovali zde. Nemá cenu znovu vyjmenovávat všechny vymoženosti, které s sebou nový čipset přináší, vypíchnu pouze specialitky, kterými se Asus pyšní.

Oproti slabším modelům je notně vylepšeno chlazení, které je masivnější a prostupuje pomocí heatpipe oběma můstky i napájecími mosfety. U nových výkonných desek Asus prosazuje 16fázové napájení procesoru. Kvalitní kondenzátory i cívky, stejně tak šetřící funkce EPU nechybí. Potěší i sloty pro DDR2 paměti, které jsou v současné době cenově atraktivnější než moderní DDR3.

Čtyři PCIe x16 2.0 sloty pro CrossFireX. Intel P45 má na PCIe 2.0 pouze 16 linek, o optimální rozložení se postará IDT čip pod jižním můstkem. Mezi PCI a třetím PCIe x16 slotem se nachází Express Gate, o kterém už pravidelní čtenáři také slyšeli.

Deset SATAII konektorů, které jsou výborně umístěné, díky ICH10R podporují RAID-0/1/5, dva přídavné řadiče Silicon Image 5723 však pouze s podporou RAID-0/1/JBOD.

Deset USB a 4 gigabitové ethernety jsou raritou, místo 2 USB bych raději uvítal přítomnost FireWire a eSATA, přeci jen USB ve většině případů protáhnete do předního panelu skříně. Zvukový kodek Realtek se 7.1 zvukem se dneska standard.

Zde můžete vidět IDT čip, který jsem zmínil nahoře. Na kraji jsou užitečná tlačítka Power a Reset, jiní výrobci nabízejí i Clear CMOS.

Zdroj: XFastest

Prémiová výbava od Asusu

Ohodnoťte tento článek!