Přenosný monitor k notebooku či smartphonu? Tohle jsou dvě USB-C patnáctky od ViewSonicu

0

ViewSonic představil nové zajímavé příslušenství k notebookům – dva přenosné monitory do USB-C. Oba jsou typu IPS, mají 15,6″ a rozlišení Full HD. Z notebooku si berou i napájení, ale vybitý laptop dokáží i samy nabíjet.

Oba modely se mezi sebou liší primárně obrazovkou. Dražší TD1655 je totiž dotykový a lesklý, zatímco základní model VG1655 dotykový není a obrazovku má matnou. Výrobce u obou uvádí spíše nižší kontrast 800:1, pro IPS jsou typické hodnoty nad 1000:1. Maximální jas je pak 250 nitů. K dotykovému monitoru dostanete v balení stylus.

Oba monitory mají dva porty USB-C a jedno miniHDMI. Pro základní spojení tak stačí jediný kabel, kdy laptop ze svého akumulátoru pohání i druhý displej. Spotřeba se pohybuje mezi 5 a 10 W.

Pokud má ale váš notebook jen jeden port USB-C a s připojeným monitorem by už nešel nabíjet, použiteje druhý port USB-C na monitoru a do zásuvky připojíte přímo monitor. Ten pak bude nabíjet i laptop. Kdo má starší notebook, monitor může připojit přes miniHDMI (a napájet přes USB-C). Kromě notebooku pak třeba i k mobilu.

Monitor vypadá jako větší tablet, má výklopný stojánek stereoreproduktory a je na něm i zdířka pro 3,5mm sluchátkový jack. USB-C je verze 3.2 gen1. Interní repráčky mají výkon 2× 0,8 W. Na těle najdete fyzické tlačítko pro ovládání například jasu, podobně jako u běžného monitoru. Čidlo okolního světla bohužel chybí. ViewSonic TD1655 se prodává za 9990 Kč, nedotykový model pak za 7390 Kč.

zdroj: ViewSonic

Přenosný monitor k notebooku či smartphonu? Tohle jsou dvě USB-C patnáctky od ViewSonicu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů