Kalifornská firmička Trontium začne během září prodávat novou mobilní nabíječku Reactor s opravdu úctyhodnými parametry. Obsahuje 290Wh akumulátor a tři nezávislé napájecí větve, každou s výkonem 100 W. Výstupními konektory jsou tři USB, do kterých umí Reactor pustit až 5 A a 20 V. Výkon závisí na nastavení, to si může uživatel změnit v aplikaci pro Android a iOS (WP přijde později).

Reactor s mobilem/tabletem komunikuje přes Bluetooth i Wi-Fi a skrz bezdrátové sítě může uživatel měnit napájecí profily tak, aby přes USB mohl nabít nenáročný telefon i žravý notebook. Zařízení má hliníkové tělo a je zhotoveno ve tvaru válce s výškou 229 mm a průměrem 71 mm, váží 1,4 kg.

 

Funguje i jako jednoduché světlo, na horní straně jsou RGB diody se svítivostí 150 lumenů. Jejich primární funkcí je ale signalizace nabíjení. Válec bude také voděodolný, ale pouze se speciálním krytem, který schová konektory. Nabíjet pod vodou nebude možné.

Trontium Reactor Trontium Reactor Trontium Reactor

V rámci cenových úspor nebudou u Reactoru žádné kabely, USB redukce na jiné konektory ani samotný nabíjecí adaptér, vše si musí uživatel koupit zvlášť. Se 100W USB nabíječkou se Reactor naplní za 3,5 hodiny, 50W solárním panelem za 8 hodin a 12W nabíječkou od iPadu to bude trvat 30 hodin.

A jak si představit výstupní výkon?

Zařízení Počet nabití
iPhone 5S 50
Nexus 5 30
iPad Air 9
Nexus 7 16
MacBook Pro 15″ Retina 3
MacBook Air 13″ 5
Surface Pro 2 6
DSLR Canon 5D/6D/7D/60D/70D 20

Trontium Reactor už je v předprodeji za 299 dolarů, dalších 40 dolarů bude stát mezinárodní poštovné.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář