Přenosný Sonos Move teď vydrží déle a konečně je v obou barvách

0

Sonos přidal do svého portfolia další reproduktor. Tentokát nejde o nic velkého, žádná nová generace, spíše jen designová změna a větší výdrž. Sonos Move se od ostatních výrazně liší, neboť jako jediný má i Bluetooth a je přenosný.

Prakticky všechny reproduktory nabízí Sonos v černém a bílém provedení. Jen přenosný Move existoval doposud pouze v černé, takže se majitelům bílé sady do sbírky moc nehodil. V souvislosti s přechodem na nový software S2 začal Sonos prodávat i bílou variantu.

Reproduktor Move je pořád celkem nové zařízení. Sonos jej představil loni na Ifě. Bílý Sonos Move tak není druhou generací, je ale trochu jiný díky novému softwaru: na baterii vydrží o hodinu déle. Místo 10 tedy 11 hodin. To se ale po updatu nově týká i černé varianty.

Přestože jde o reproduktor představený po květnu 2020, kdy by všechny novinky už měly podporovat pouze nový software S2, i tento Move můžete zřejmě provozovat ve starším systému S1. Což se hodí v případě, že máte od Sonosu spíše starší modely.

Sonos Move
Sonos Move

Move se dá používat úplně stejně jako ostatní reproduktory Sonosu. Můžete spárovat dva pro prostorovější zvuk, lze je přiřadit jako zadní reproduktory k filmovému soundbaru. Navíc mají akumulátor, kromě Wi-Fi (802.11n na 2,4 i 5 GHz) i připojení přes Bluetooth (4.2) a odolnost IP56.

Tip: Sonos provedl velký softwarový update: S2 podporuje repráčky z Ikey i Dolby Atmos

Takže jej za integrované madlo vezmete z obýváku sebou na terasu ke grilu. Nebo kamkoliv ven, přičemž s tímto venkovním reproduktorem možná nebudete na ulici vypadat jako puberťák. Už jen díky značce, ale i kvůli ceně 10 990 Kč.

zdroj: TZ Sonos

Přenosný Sonos Move teď vydrží déle a konečně je v obou barvách
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas