Přepínání mezi BIOSy grafické karty na klíč

0

Sapphire nám serviruje jedno překvapení za druhým. Po představení grafických karet s čipy Barts s nereferenčním chlazením tiše vyplouvá na světlo nová zajímavá karta, tentokrát osazená čipem Cayman.

Jedná se o Radeon HD 6970, jenž má na rozdíl od referenčního modelu výrobce, který má černé PCB, tištěný spoj modré barvy. To by nebylo tak zvláštní. Zajímavější je, že v lesklém krytu chladiče trůní zámku podobné zařízení. S největší pravděpodobností jde o mechanismus sloužící k přepínání mezi dvěma BIOSy, který plní stejnou funkci, jakou má u referenčních karet malý přepínač poblíž konektorů CrossFire. To je alespoň nejčastější výklad toho, k čemu by mohlo zařízení sloužit. Není jasné, zda jde jen o záložní BIOS podobně jako u dosud uvedených Radeonů s jádrem Cayman, nebo jeden z nich nabídne třeba vyšší takty. 

Bližší informace o taktech nebo konkrétní funkci zařízení nejsou známy, takže s určitostí můžeme potvrdit pouze základní specifikace čipu Cayman, tedy přítomnost 1536 stream procesorů a 2 GB paměti. Výstupy jsou tradiční – dva DisplayPorty, jeden HDMI a dva DVI porty.

Zdroj: TechConnect.com

Ohodnoťte tento článek!