Přepínat sluchátka a reproduktory? Zkuste CheVolume, umí toho ještě víc

0

Nedávno jsem narazil na aplikaci, jež by mohla zajímat všechny uživatele, kteří mají u počítače sluchátka i reproduktory. Připojená sluchátka totiž repro vypnou a když chci dostat hudbu zpět do reproduktorů, sluchátka musím fyzicky vytáhnout z jacku. Případně lézt do nastavení a nepohodlně přepínat výchozí zařízení pro přehrávání.

Než lézt sem, je lepší sluchátka vypojit

V ovladačích lze sice nastavit, který zvukový výstup je hlavní, ale nutnosti sluchátka odpojovat se nezbavíte. O něco snadněji to jde s USB donglem, zvlášť když jej máte na prodlužce a ne pod stolem. Řešením by bylo mít dvě zvukové karty.

 

Tohle pro Windows řeší aplikace CheVolume. Tato malá aplikace se usídlí mezi ikonkami u hodin a umožňuje instantně přepínat hlavní zvukový výstup. Navíc umí přesměrovat i jednotlivé aplikace, které mají přístup ke zvukové kartě (hudební přehrávač, filmový přehrávač, webový prohlížeč, apod.) a umožní je přesměrovat na různá zvuková zařízení. Potom vám může hrát hudba do sluchátek a současně Youtube do reproduktorů. Prostě jak si to nastavíte. Aplikace CheVolume doporučuji k vyzkoušení.

CheVolume vyzkoušíte na webu www.chevolume.com, plná verze stojí 20 dolarů.

Tato malá aplikace se usídlí mezi ikonkami u hodin a umožňuje instantně přepínat hlavní zvukový výstup. Navíc umí přesměrovat i jednotlivé aplikace (hudební přehrávač, filmový přehrávač, webový prohlížeč, apod.) na různá zvuková zařízení. Potom vám může hrát hudba do sluchátek a současně Youtube do reproduktorů. Prostě jak si to nastavíte. Aplikaci CheVolume doporučuji k vyzkoušení.

Ohodnoťte tento článek!