Přepište dějiny, další Windows budou i pro ARM!

0

Peklo zamrzlo, další generace Windows bude podporovat také architekturu ARM. Na CESu to nepřímo řekl šéf Nvidie, která pro tyto případy chystá „Project Denver“, výkonný SoC s ARM a GeForce pro servery a desktopy.

Nvidia definuje nový PC

Nejzajímavější keynote prvního dne (z našeho středoevropského pohledu) CESu uspořádala Nvidia. Celá tiskovka byla věnována mobilním technologiím, ale závěr nás několika kroky přenesl k desktopům. Těch kroků není mnoho, protože budoucnost počítačů je zdá se trochu „jiná“. Třicet let platilo, že PC (personal computer, osobní počítač) je mašina do domácnosti, v dnešní terminologii je to ovšem mobil nebo tablet, který plní funkci osobního počítače. Můžete jej nosit stále s sebou a výkon se pro takové to internetování a video radování od desktopů vlastně neliší.

Nvidia CES 2011

Do této oblasti chce promluvit také Nvidia. Zatímco s první generací SoC Tegra (ARM Cortex-A8 + GeForce ULV) jí to příliš nevyšlo a až na poslední generaci microsoftího přehrávače Zune HD jste se s ní v obchodech příliš nesetkali. Tegra 2 je jiná a v následujících měsících se s ní budeme potkávat na každém kroku.

Pokračování na Cnews.

Přepište dějiny, další Windows budou i pro ARM!

Ohodnoťte tento článek!